Волинська ВЕСТ АВТО ХАБ у розпал війни торгує з росіянами дорогими автомобілями

“У 2020 році, на околицях Львова раптово відкрився сервісний центр МВС європейського взірця у с. Зимна Вода. Зручне розташування, великий паркінг, сучасна будівля були поза конкуренцією Львівському центру на Данила Апостола. Що правда зовні він, ну дуже нагадував дизайн МРЕВ Волинської області, звідки до речі, і перевели недавно нового керівника. Ще однією схожістю, з Волинськими мрев, є наявність сусіда – West auto hub. Таке враження, що це обов’язковий додаток до нового приміщенням, яке до речі МРЕВ орендує, за державні кошти. «Новий» Львівський керівник мало того, що працював начальником Нововолинського МРЕВ в тісній співпраці з WAH, то ще й має тісну «взаємодію» з вищим керівництвом МВС. Враховуючи те, що не так давно змінився і керівник головного сервісного центру МВС, то виникає підозра, що питання WAH лобіюють таки безпосередньо у міністерстві. І така підозра не безпідставна)… У наступній публікації, розповім детально про «громадян Словаччини – Волині», таких як Мостенець Сергій та Мельник Дмитро, а також їх покровителів в МВС та Верховній Раді.”

Емоційний допис відомого львівського активіста Івана Спринського перед початком повномасштабного вторгнення тоді, у вже далекому 2022-му – майже нікого не зацікавив. Події які відбуваються останніми роками просто змивають інформаційним потоком все, що не стосується війни Росії з Україною. Так тонули повідомлення про зловживання голів МСЕК, так зникали з поля зору громадськості факти корупції прокурорів, керівників ТЦК, та й узагалі чиновників різних рівнів. Бо “не на часі”. І тільки фото та відео з десятками мільйонів доларів та євро, розкладені по матрасах таких “героїв” під час обшуків, – змушують владу хоч щось робити. Але вже глобально. Як було свого часу зі звільненням усіх воєнкомів. Або, нещодавно, з ліквідацією усіх медико-санітарних комісій країни.

Встежити за усіма ділками в такій великій країні, – звісно непросто. Тим більше, коли деякі правоохоронці, які мають у цей відповідальний момент виявляти максимальну принциповість – далі думають про особистий зиск. Та просто “обілечують” людей, які мали б сидіти в буцегарні.

У випадку з WEST AUTO HUB, спрацював саме це принцип. Високі покровителі в МВС та Верховній Раді, надприбутки від торгівлі дорогими автівками з Європи, які у розпал війни тисячами завозилися під виглядом гуманітарного вантажі. Все це дало можливість власникам компанії стимулювати чиновників на покривання злочинної діяльності власників волинської фірми. Апетити Дмитра Мельника та його партнера Сергія Мостенця зростали безмірно. А совість розчинялася в мільйонах валюти. І зрештою, хлопці вирішили, – а чого б не заробити торгівлею на крові?

ДОВІДКА

Згідно офіційих джерел Головним слідчим управлінням СБ України порушено кримінальну справу № 42022000000001549 від 04.11.2022 за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України. Згідно з матеріалів кримінальної справи ТОВ «Інвест Партнерс» та група компаній що проводять свою господарську діяльність під брендом «West Auto Hub» та займаються збутом нових та вживаних автомобілів, зокрема: ТОВ «Авто Вест Груп» (код ЄДРПОУ 38966022, зареєстроване за адресою: Волинська обл., с. Струмівка, вул. Рівненська, буд. 74) ТОВ «АВГ Транс» (код ЄДРПОУ 43491568, зареєстроване за адресою: Волинська область, с. Струмівка, вул. Рівненська, буд. 74), ТОВ «АВГ КАРС» (код ЄДРПОУ 41400897, зареєстроване за адресою: Волинська обл., с. Струмівка, вул. Рівненська, б. 74), ТОВ «АВГ РЕНТ» (код ЄДРПОУ 43676854, зареєстроване за адресою: Волинська обл., с. Струмівка, вул. Рівненська, б. 74) (далі за текстом – компанія «West Auto Hub») та пов’язані з ними особи  під час дії військового стану в Україні впровадили протиправний механізм із закупівлі транспортних засобів в офіційних українських дилерів автомобілів задля їх вивезення за межі держави, та з метою подальшого продажу на території російської федерації через суб`єкти господарювання держави-агресора. Чим порушили Постанову КМУ № 187 від 03.03.2022 року та режим санкцій запроваджений США, Європейським Союзом та Великою Британією, щодо обмеження операцій з російською федерацією на суму, що перевищує еквівалент 50000 Євро.

Суть звинувачень українських правоохоронців – посадові особи та власники волинської компанії закупили як мінімум десяток престижних авто, зокрема марки BMW, і через підставних осіб продали їх до Росії. Цим, прямо порушили постанову Кабміну № 187, якою заборонено торгівлю з державою-агресором.

ПРОСТО БІЗНЕС?

До війни власникам “ВЕСТ АВТО ХАБУ” завжди вдавалося виплутатися від усіх звинувачень на свою адресу. Хоча підозри щодо їх протиправної діяльності виникали у правоохоронців неодноразово. Приміром, як заявляв свого часу екс-нардеп, волинянин Ігор Лапін, – фірма Дмитра Мельника широко використовувала схему з нелегальним завезенням вживаних автівок з допомогою так званих “митних майданчиків”. Це коли техніка, за помірну плату митниками на кордоні, транзитом ввозилася на територію усе того ж West Auto Hub в с. Струмівка, що біля Луцька.

Нині, цей скромний ще років 5 тому митний майданчик – виглядає так.

 

За інформацією з офіційного сайту компанії, такі центри є в найбільших українських регіонах Заходу та у Києві. І що наштовхує на певні роздуми, усі ці, фактично, торгові майданчики з продажу автомобілів приватними особами, – інтегровані з державними сервісними центрами МВС. І що менш кидається у вічі – на території цих автосалонів завжди присутні представники української митниці. Так-так, ви прочитали точно – на території приватної компанії, в західних регіонах України, що межують з державними кордонами, для зручності ведення бізнесу цієї компанії, постійно працюють державні установи. І якщо подивитися коментарі простих громадян, що мали необережність оформлювати продаж чи купівлю автівки в таких регіональних сервісних центрах МВС, стає зрозуміло, що працюють саме на користь WAH. Менеджери компанії завжди мають перевагу в оформленні документів. Усім іншим – черга, на кілька днів очікування. Доки віп-клієнтам “Веставтохабу” буде оформлено техпаспорт та всі необхідні документи – під ключ.

У чому ж секрет такої вибіркової любові МВС та держмитниці до цієї фірми? Чим таким особливим вирізняються її власники?

ДАХ ВЛАДИ?

За рік до початку великої війні в ЗМІ з’явилася цікава інформація. Нині ув’язнений олігарх Ігор Коломойський раптом продає одне зі своїх успішних інтернет-видань “The Бабель” маловідомим бізнесменам з Луцька. При тому, що продає за номінальною вартістю. Власниками ЗМІ стали усе ті ж Дмитро Мельник, Сергій Мостенець, а оперативне управління ресурсом відійшло до бізнесмена з Луцька, співвласнику IT-компанії “Ідейл” Вадиму Махомеду. Махомед з’явився в цьому переліку зовсім не випадково. Його дружина Ольга, як свідчать офіційні джерела – одна з топ-менеджерів того ж “Вест авто Хабу” та споріднених з компанією Дмитра Мельника фірмочок. А коли переглянути портфоліо успішних проектів компанії “Ідейл”, де керує Вадим Махомед, то там ви одразу побачите як розробку порталу самого “Вест Авто Хабу”, так і великої кількості компаній що належать опальному олігарху. Включно з сайтом “1+1 медіа”. Випадковість, – не думаю, – як казав головний пропагандист Кремля Кисєльов.

Участь у медійних проектах тепер дає волинським махінаторам значні переваги перед колегами. На сторінках тепер підконтрольного інтернет видання, та дружніх до нього часто мелькають відомі нардепи. Звісно у позитивному сенсі. Тож все, що стосується саме автомобільного бізнесу цих людей, завжди має підтримку частини влади. Варто згадати лишень дивне рішення української влади тимчасово відкрити кордони для безмитного завезення більш як мільйона автівок у 2022 році – у розпал російської агресії. Тоді це страшенно обурило владу дружньої нам Польщі. Створило купу прецедентів, з затримкою важливих вантажів, і військових теж, – на кордоні. І геть зіпсувало наш імідж в очах західних союзників.

Хто ж нажився на цьому? Не треба ходити до ворожки. А просто подивитися, як у важкі роки війни, наче гриби після дощу мало не у кожному місті з’явивлися представництва WAH.

ДЕРЖАВНА ЗРАДА?

Як саме, нехай і специфічний, український бізнесмен Дмитро Мельник зважився на зраду державних інтересів? Журналісти мали б задати це питання йому особисто. Бо фіційно провадження СБУ щодо його компанії, не коментують. Пан Дмитро завжди при спробі з ним зв’язатися, що він не може говорити, і нічого не буде коментувати ЗМІ. І звісно, має таке право… – як громадянин іншої країни. У власника кількох успішних українських компаній, як виявилося, вже давно паспорт громадянина Словаччини. Він офіційно зареєстрований у м. Жиліна, які члени його родини, та співвласники його фірм.

Саме це, вочевидь, і стало лазівкою для торгівлі з державою-агресоркою. Формально Дмитро Мельник та його друзі – громадяни країни яка відома своїм поблажливим ставленням до бізнесу з еРеФією. А фактично, та ж компанія, що офіційно працює в Україні була спіймана СБУ на поставці дорогих “Мерседесів”, “БМВ” та “Бентлі” з “Мазераті” російським посадовцям. Мабуть щоб їм було комфортніше віддавати накази про щоденне вбивство та катування українських громадян.

Для довідки, аби не було сумніву у викладеному. З витягу провадження СБУ:

На момент здійснення злочину посадовими особами юридичних осіб, а також їх бенефіціарами були:

ТОВ «Інвест Партнерс» (LLC INVEST PARTNERS)

В період порушення санкційного режиму керівником компанії був:

Мельник Дмитро Олександрович,

бенефіціари:

Махомед Ольга Володимирівна

Мостинець Юлія Олександрівна

Мельник Яніна Євгенівна

ТОВ «Авто Вест Груп» В період порушення санкційного режиму керівником компанії був:

Борецький Вадим Іванович

Мельник Ірина Олександрівна (представник)

бенефіціари:

Мельник Дмитро Олександрович
Словаччина, місто Жиліна

Зінченко Інеса Василівна
ТОВ «АВГ Транс» (LLC AWG TRANS).

В період порушення санкційного режиму керівником компанії був: Драла Давид Андрійович.

Чи будуть покарані волинські горе-бізнесмени. Бо нині вони, начебто, надійно захищені від українських правоохоронців паспортами громадян ЄС. Та чи так це? Цього разу, Дмитру Мельнику, Сергію Мостенцю, та їхнім подільникам не поталанило. Бо вчинили вони вже злочин навіть за законами ЄС. А все тому, що Європейським Союзом давно запроваджено санкційні обмеження щодо резидентів рф та їх операцій і майна. Зокрема, для експорту з ЄС до Росії прямо заборонені предмети розкоші, до яких, серед іншого, відносяться розкішні автомобілі, вартістю більшою від 50-ти тисяч євро.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Вперше в історії ніхто не переміг на праймеріз республіканців у Неваді

Уперше в історії Невади жоден кандидат від Республіканської партії не отримав перемогу на праймеріз. Учасники партійних первинних виборів у Неваді виразили активну підтримку опції “жоден із цих кандидатів”. Таким чином, виборці позбавили перемоги кандидатці Ніккі Гейлі, колишньої посолки США в ООН, яка є основною суперницею нинішнього фаворита республіканських партійних виборів Дональда Трампа. 63,2% виборців виразили […]

Швейцарія розглядає можливість постачання зброї в Україну за новими умовами

Комітет з питань безпекової політики Національної ради Швейцарії висловив бажання легалізувати постачання зброї в Україну за певних умов. Більшість членів комітету висловила плани внести відповідні поправки до “Закону про військові матеріали”, який в даний час унеможливлює такий реекспорт. За нововведеннями передбачається послаблення заборони на реекспорт для країн, що мають схожі до Швейцарії механізми експортного контролю […]

Угорщина стикається із чергами вантажівок після блокади українського кордону в Польщі і Словаччині

У середу, 22 листопада, на головному пункті перетину кордону Угорщини з Україною утворилися довгі черги вантажівок через переадресацію маршрутів вантажних перевізників з пунктів пропуску в Польщі та Словаччині через блокаду. На пункті пропуску “Захонь-Чоп” в Угорщині виникли довгі черги вантажівок, які очікували на в’їзд в Україну. У зв’язку з блокадою кордону в Польщі та Словаччині, […]

Італія довикликає двох гравців на визначальний матч відбору до Євро-2024 проти України

Головний тренер збірної Італії, Лучано Спаллетті, вніс корективи до складу своєї команди перед рішучими поєдинками з Північною Македонією та Україною у відборі до Євро-2024. Захисник “Лаціо” Мануель Лаццарі та оборонець “Фіорентини” Крістіано Бірагі отримали виклик на листопадові матчі, замінюючи травмованих центрального захисника “Аталанти” Рафаеля Толоя та правого захисника “Мілана” Давіде Калабрі. Крім того, через травми […]

Лай Цінде перемагає на виборах президента Тайваню: найнебажаніший кандидат для Китаю

На виборах президента Тайваню, які відбулися 13 січня, Лай Цінде, прихильник незалежності острова від Китаю, виходить переможцем. Результати попередніх підрахунків показують, що Лай Цінде здобув понад 40% голосів. Ця перемога може викликати негативну реакцію з боку Пекіна, збільшуючи можливість конфронтації між Тайванем і Китаєм. Лай Цінде залишається при владі, свідчачи про те, що уряд Тайваню […]

Можливість відсутності продуктів на полицях магазинів в Україні через блокаду кордону

Блокада українського кордону польськими перевізниками може призвести до відсутності деяких продовольчих товарів на полицях магазинів. Заступник голови “Всеукраїнської аграрної ради” Денис Марчук вказав, що серед імпортних товарів, які можуть зазнати дефіциту, вказав рибу та молочні продукти. Водночас він підкреслив, що близько 80% продуктів, споживаних в Україні, виробляються внутрішнім виробництвом, тому серйозного дефіциту не передбачається. Можливий […]

У Грузії встановлять пам’ятник царю Іраклію II, – він “здав країну Росії”

Уряд Грузії оголосив про рішення встановити новий пам’ятник царю Іраклію II Багратіону, правителю Картлі-Кахетинського царства, в центрі Тбілісі. Цей крок викликав широкий резонанс і обговорення як в Грузії, так і за її межами, з огляду на історичний контекст та сучасні політичні реалії. «Наш обов’язок — віддати належне грузинській історії та всім заслуженим героям, які зберегли […]

США пропонують МВФ змінити стратегію у роботі організації

У Міністерстві фінансів США пролунала критика на адресу Міжнародного валютного фонду (МВФ), коли заступник міністра фінансів Брент Німан закликав до необхідності реформ у роботі організації. Його заява стала важливим сигналом про те, що США прагнуть до зміни підходів МВФ у світлі нових викликів, які постають перед глобальною економікою. Заступник міністра фінансів США Брент Німан, який […]