Відомий український медійник Євген Шпитко обслуговує інтереси Кріппи – Малофєєва в Україні

Максим Кріппа продовжує скуповувати українські медіа в інтересах російського олігарха Костянтина Малофєєва. В цьому йому допомагають ряд українських медійників на кшталт Євгена Шпитко, про роботу яких на Кріппу-Малофєєва ми розповімо у наступних публікаціях.

Інформація про роботу Євгена Шпитко на Максима Кріппу та Костянтина Малофєєва з’явилася в публічному доступі відносно недавно, після чергової спроби Євгена Шпитко зняти публікації пов’язані з Кріппою з телеграм-каналу “Тёмный Рыцарь”. Але, як повідомляють наші джерела, співпраця між Євгеном Шпитко та Максимом Кріппою розпочалась задовго до публікацій на анонімних ТГ каналах.

ФОТО: Скрін поста з ТГ “Тёмный Рыцарь” за 23 вересня 2024 року
ФОТО: Скрін поста з ТГ “Тёмный Рыцарь” за 23 вересня 2024 року

Хто такий Євген Шпитко та що саме його пов’язує з РФ

Крім зв’язків з Максимом Кріппою, Євген Шпитко відомий в Україні як головний редактор та один із співвласників українського видання Mind UA. Досить цікавою в контексті зв’язків Шпитко з РФ є історія створення ресурсу Mind UA, склад його засновників та кінцевих бенефіціарів.

Варто відзначити, що колектив Mind UA, як і сам Шпитко, є вихідцями з Forbes Україна, які покинули проект, після того як почались проблеми в їх роботодавця олігарха Сергія Курченка.

Після втечі Сергія Курченка до РФ, Євген Шпитко забрав частину колективу Forbes Україна та у 2017 році заснував новий проект – Mind UA. Крім колективу, Шпитко прихватив із собою офіційну сторінку Forbes Україна в Фейсбук, до якої у нього був доступ як у головного редактора.

Згідно з даними сервісу Youcontrol, наразі власником 100% статутного капіталу ТОВ “ФЬЮЧЕР МЕДІА” є головний редактор Євген Шпитко. Але якщо уважно придивитись до історії змін реєстраційної інформації компанії, то бачимо відчайдушні спроби приховати російський слід та справжніх бенефіціарів компанії.

Ще донедавна, засновниками ТОВ “ФЬЮЧЕР МЕДІА” крім Шпитко, який був власником  всього 22,5% компанії, були ТОВ “Акселератор нових продуктів” – 10% і ТОВ “Інвестіко” – 67,5%. За даними того ж Youcontrol, кінцевим беніфіціарним ТОВ “Інвестіко” є такий собі любитель “рускаго міра” Куманьок Олександр Юрійович.

У 2020 році журналісти, на фоні скандалів з накруткою ботами ТГ каналу Mind UA,  вирішили поцікавитись складом кінцевих бенефіціарів видання, після чого Куманьок Олександр Юрійович став відомий широкому загалу своїми симпатіями до РФ.

Журналісти звернули увагу на сторінку Олександра Куманька “Вконтакте” де надто багато фото на фоні Кремля після 2014 року. Зокрема, Олександр Куманьок їздив святкувати 1 травня 2014 року на Червону площу в Москві вже тоді, коли Крим був анексований РФ. Мало того, судячи з усього, він пишається, що Крим це частина Росії, викладаючи “фото з магнітиками”.

Крім проросійських світлин в російських соцмережах Олександр Куманьок являється давнім бізнес-партнером Ігоря Куєка – рідного брата Ані Лорак (Кароліни Куєк), з яким пов’язаний через спільні компанії, серед яких ТОВ “Хелс Фуд” (40969855), ТОВ “Платформа розвитку інновацій” (41130557), ТОВ “Дюкан” (40977508) та інші. Тобто вони давні партнери і працюють у кількох напрямках.

А у 2018 році журналісти з’ясували, що Ігор Куєк є одним із власників платформи UkrARPA, яка займалася розробкою і створенням зброї для української армії. Журналісти з’ясували та опублікували докази того, що Ігор Куєк заробляє на цій справі чималі гроші. Серед інших власників UkrARPA значились – Денис Гурак, Дмитро Ружицький та Дмитро Шестаков. Раніше всі вони працювали в Укроборонпромі і фактично паралельно розвивали власний проект за державні кошти, поставляючи державі безпілотники по 100 тисяч доларів США, в той час коли їх реальна собівартість складала  5 тисяч доларів США.

Але Євген Шпитко не помічав ні проросійських публікацій, ні відкритого грабунку українського ВПК своїми партнерами до 2020 року, поки в українського суспільства не появились питання до роботи начебто проукраїнського сайту Mind UA. Після чого Шпитко вирішив позбутись відверто проросійських партнерів в числі засновників ТОВ “ФЬЮЧЕР МЕДІА”.

Але чи насправді Євген Шпитко розірвав усі відносини з минулими партнерами, чи це просто хід для уникнення конфіскації сайту Mind UA та передачі його в управління АРМА, як це раніше відбулося з медіа холдингом Сергія Курченко?

Відповідь на це питання у нещодавній кримінальній справі СБУ, щодо зловживання Євгеном Шпитко під час розподілу гуманітарних вантажів. Якщо бути більш точними, Євген Шпитко попався на перепродажу бронежилетів, які на початок 2022 року були справжнім дефіцитом.

В офіційних поясненнях даної ситуації на сайті Mind UA Євген Шпитко сам згадує свої зв’язки зі структурами Укроборонпрому. Варто відзначити, що ці зв’язки залишились у Шпитко з часів Олександра Куманька, за яким стоїть Павло Олексійович Барбул, який з 2014 року займав посаду радника генерального директора Укроборонпрому. Засвітившись в декількох корупційних епізодах в Укроборонпромі, Павло Барбул очолив Спецтехноекспорт.

ФОТО: Олександр Куманьок в одному з офісів Павла Барбула напередодні поїздки до Москви

На посаді директора Спецтехноекспорта Павло Барбул попав у корупційний скандал з розкраданням коштів державного підприємства та деякий час провів у СІЗО. І хоча наразі Павло Барбул перебуває на волі, старі корупційні схеми Спецтехноекспорту дають про себе знати.

Так, весною цього року адвокат Павла Барбула намагався оскаржити угоду про визнання винуватості, укладену з ексначальником департаменту контрактів Спецтехноекспорту Валерієм Синяковим та його ексзаступником Олександром Фатьяновим.  За умовами угоди, Фатьянов і Синяков зобов’язалися надати свідчення в низці кримінальних проваджень, зокрема, події яких зачіпають період керівництва Барбулом у Спецтехноекспорті.

Прізвище Павла Барбула не просто так часто згадується у нашому журналістському розслідуванні, адже за свідченнями бізнесменів із його близького оточення, Барбул являється одним із фактичних власників сайту Mind UA. Раніше Барбул володів частиною Mind UA через Олександра Куманька, а після 2020 року безпосередньо через Євгена Шпитко. Нагадуємо, що відкрито проросійський Олександр Куманько був викинутий зі схеми, після того як інформація про його погляди появилась в пресі.

В такому ракурсі робота головного редактора Mind UA Євгена Шпитко на Максима Кріппу, а через нього і на Костянтина Малофєєва, має викликати багато питань в української контррозвідки. Адже незважаючи на кримінальні справи Павло Барбул до сих пір входить до української спільноти з розробки та продажу озброєнь.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Норвезький постачальник зупинив заправку американських суден – що сталося?

Норвезька паливна компанія Haltbakk Bunkers ухвалила безпрецедентне рішення: відмовитися від постачання пального для американських військових суден. Причиною такого кроку стало обурення заявами президента США Дональда Трампа та віцепрезидента Джей Ді Венса. Після зустрічі Дональда Трампа та Володимира Зеленського, яка, на думку багатьох, перетворилася на “зрадницьке шоу”, компанія Haltbakk Bunkers опублікувала у Facebook заяву, в якій […]

Починаючи з часів “Холодної війни”, Північноатлантичний альянс розпочинає свої наймасштабніші навчання

Найбільші військові навчання за останні десятиліття, під назвою “Steadfast Defender 2024” (Непохитний захисник), розпочнуться 22 січня і триватимуть до кінця травня, залучивши близько 90 тисяч учасників. Це наймасштабніші заходи цього роду для Північноатлантичного альянсу з 1988 року. Участь у навчаннях візьмуть всі члени НАТО, а також країна-кандидат на вступ, Швеція. Маневри охоплять європейську територію від […]

Віктор Орбан закликає до мирних переговорів та припинення вогню

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив свою позицію щодо російсько-української війни, підкресливши необхідність мирних переговорів для припинення конфлікту. Орбан вважає, що без участі західних армій у війні перемога України неможлива, і тому єдиним реальним варіантом є припинення вогню та початок дипломатичних зусиль. В інтерв’ю для німецького видання NZZ, Орбан зазначив, що Європейський Союз зробив помилку на […]

Київ планує нову під’їзну дорогу до аеропорту “Жуляни” за 1,56 млрд гривень

Міськадміністрація Києва анонсувала амбітний проект прокладання під’їзної дороги до аеропорту “Жуляни” з бюджетом у 1,56 млрд гривень. Відповідно до результатів нещодавно проведеного тендеру, нова дорога протяжністю 4,3 км починатиметься з проспекту Лобановського. Вартість одного метра дорожнього покриття оцінюється в 362 790 гривень, що відповідає 3 627 гривням за сантиметр. Проект, затверджений у вересні 2023 року, […]

Світовий банк виділяє Україні 2,05 мільярда з активів РФ

Світовий банк схвалив виділення Україні 2,05 мільярдів доларів. З них один мільярд — із фонду, який поповнюється надходженнями від заморожених активів РФ. Гроші призначені для фінансової стабільності, здійснення реформ та сприяння інвестиціям. “Рада виконавчих директорів Світового банку ухвалила програму політики розвитку (DPO) для України з метою зміцнення основи економічної політики для сталого зростання та покращення […]

Генсек НАТО подякував Президентці ЄК за партнерство та спільні досягнення

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив подяку Президентці Європейської Комісії Урсулі фон дер Ляєн за рушійну роль у партнерстві між НАТО і ЄС. Під час участі в засіданні Колегії комісарів ЄС в Брюсселі 15 листопада 2023 року він відзначив, що обидві організації поділяють цінності та стикаються з подібними викликами. У цьому році НАТО і ЄС […]

В Україні зафіксовано понад три тисячі мільйонерів

Протягом січня-лютого 2025 року в Україні 3186 громадян прозвітували про отримані у 2024 році доходи у розмірі понад 1 мільйон гривень. Такі дані оприлюднила Державна податкова служба у своєму звіті від 13 березня. Загальна сума задекларованих доходів склала 21,8 мільярда гривень. З цієї суми до бюджету очікується надходження 269,6 мільйона гривень у вигляді податку на […]

Київські чиновники та комунальники під загрозою мобілізації

За інформацією наших джерел в КМВА, 31-го березня закінчується бронювання співробітників Київської міської влади та комунальних підприємств згідно з Постанови Кабміну № 1332 . Водночас, у Києві у 3 рази збільшується кількість патрулів ТЦК. Про це повідомляє nenka.info На відновлення бронювання 35-ти тисячам співробітників Київської міської влади та комунальних підприємств знадобиться мінімум 10 днів. В […]