Відомий український медійник Євген Шпитко обслуговує інтереси Кріппи – Малофєєва в Україні

Максим Кріппа продовжує скуповувати українські медіа в інтересах російського олігарха Костянтина Малофєєва. В цьому йому допомагають ряд українських медійників на кшталт Євгена Шпитко, про роботу яких на Кріппу-Малофєєва ми розповімо у наступних публікаціях.

Інформація про роботу Євгена Шпитко на Максима Кріппу та Костянтина Малофєєва з’явилася в публічному доступі відносно недавно, після чергової спроби Євгена Шпитко зняти публікації пов’язані з Кріппою з телеграм-каналу “Тёмный Рыцарь”. Але, як повідомляють наші джерела, співпраця між Євгеном Шпитко та Максимом Кріппою розпочалась задовго до публікацій на анонімних ТГ каналах.

ФОТО: Скрін поста з ТГ “Тёмный Рыцарь” за 23 вересня 2024 року
ФОТО: Скрін поста з ТГ “Тёмный Рыцарь” за 23 вересня 2024 року

Хто такий Євген Шпитко та що саме його пов’язує з РФ

Крім зв’язків з Максимом Кріппою, Євген Шпитко відомий в Україні як головний редактор та один із співвласників українського видання Mind UA. Досить цікавою в контексті зв’язків Шпитко з РФ є історія створення ресурсу Mind UA, склад його засновників та кінцевих бенефіціарів.

Варто відзначити, що колектив Mind UA, як і сам Шпитко, є вихідцями з Forbes Україна, які покинули проект, після того як почались проблеми в їх роботодавця олігарха Сергія Курченка.

Після втечі Сергія Курченка до РФ, Євген Шпитко забрав частину колективу Forbes Україна та у 2017 році заснував новий проект – Mind UA. Крім колективу, Шпитко прихватив із собою офіційну сторінку Forbes Україна в Фейсбук, до якої у нього був доступ як у головного редактора.

Згідно з даними сервісу Youcontrol, наразі власником 100% статутного капіталу ТОВ “ФЬЮЧЕР МЕДІА” є головний редактор Євген Шпитко. Але якщо уважно придивитись до історії змін реєстраційної інформації компанії, то бачимо відчайдушні спроби приховати російський слід та справжніх бенефіціарів компанії.

Ще донедавна, засновниками ТОВ “ФЬЮЧЕР МЕДІА” крім Шпитко, який був власником  всього 22,5% компанії, були ТОВ “Акселератор нових продуктів” – 10% і ТОВ “Інвестіко” – 67,5%. За даними того ж Youcontrol, кінцевим беніфіціарним ТОВ “Інвестіко” є такий собі любитель “рускаго міра” Куманьок Олександр Юрійович.

У 2020 році журналісти, на фоні скандалів з накруткою ботами ТГ каналу Mind UA,  вирішили поцікавитись складом кінцевих бенефіціарів видання, після чого Куманьок Олександр Юрійович став відомий широкому загалу своїми симпатіями до РФ.

Журналісти звернули увагу на сторінку Олександра Куманька “Вконтакте” де надто багато фото на фоні Кремля після 2014 року. Зокрема, Олександр Куманьок їздив святкувати 1 травня 2014 року на Червону площу в Москві вже тоді, коли Крим був анексований РФ. Мало того, судячи з усього, він пишається, що Крим це частина Росії, викладаючи “фото з магнітиками”.

Крім проросійських світлин в російських соцмережах Олександр Куманьок являється давнім бізнес-партнером Ігоря Куєка – рідного брата Ані Лорак (Кароліни Куєк), з яким пов’язаний через спільні компанії, серед яких ТОВ “Хелс Фуд” (40969855), ТОВ “Платформа розвитку інновацій” (41130557), ТОВ “Дюкан” (40977508) та інші. Тобто вони давні партнери і працюють у кількох напрямках.

А у 2018 році журналісти з’ясували, що Ігор Куєк є одним із власників платформи UkrARPA, яка займалася розробкою і створенням зброї для української армії. Журналісти з’ясували та опублікували докази того, що Ігор Куєк заробляє на цій справі чималі гроші. Серед інших власників UkrARPA значились – Денис Гурак, Дмитро Ружицький та Дмитро Шестаков. Раніше всі вони працювали в Укроборонпромі і фактично паралельно розвивали власний проект за державні кошти, поставляючи державі безпілотники по 100 тисяч доларів США, в той час коли їх реальна собівартість складала  5 тисяч доларів США.

Але Євген Шпитко не помічав ні проросійських публікацій, ні відкритого грабунку українського ВПК своїми партнерами до 2020 року, поки в українського суспільства не появились питання до роботи начебто проукраїнського сайту Mind UA. Після чого Шпитко вирішив позбутись відверто проросійських партнерів в числі засновників ТОВ “ФЬЮЧЕР МЕДІА”.

Але чи насправді Євген Шпитко розірвав усі відносини з минулими партнерами, чи це просто хід для уникнення конфіскації сайту Mind UA та передачі його в управління АРМА, як це раніше відбулося з медіа холдингом Сергія Курченко?

Відповідь на це питання у нещодавній кримінальній справі СБУ, щодо зловживання Євгеном Шпитко під час розподілу гуманітарних вантажів. Якщо бути більш точними, Євген Шпитко попався на перепродажу бронежилетів, які на початок 2022 року були справжнім дефіцитом.

В офіційних поясненнях даної ситуації на сайті Mind UA Євген Шпитко сам згадує свої зв’язки зі структурами Укроборонпрому. Варто відзначити, що ці зв’язки залишились у Шпитко з часів Олександра Куманька, за яким стоїть Павло Олексійович Барбул, який з 2014 року займав посаду радника генерального директора Укроборонпрому. Засвітившись в декількох корупційних епізодах в Укроборонпромі, Павло Барбул очолив Спецтехноекспорт.

ФОТО: Олександр Куманьок в одному з офісів Павла Барбула напередодні поїздки до Москви

На посаді директора Спецтехноекспорта Павло Барбул попав у корупційний скандал з розкраданням коштів державного підприємства та деякий час провів у СІЗО. І хоча наразі Павло Барбул перебуває на волі, старі корупційні схеми Спецтехноекспорту дають про себе знати.

Так, весною цього року адвокат Павла Барбула намагався оскаржити угоду про визнання винуватості, укладену з ексначальником департаменту контрактів Спецтехноекспорту Валерієм Синяковим та його ексзаступником Олександром Фатьяновим.  За умовами угоди, Фатьянов і Синяков зобов’язалися надати свідчення в низці кримінальних проваджень, зокрема, події яких зачіпають період керівництва Барбулом у Спецтехноекспорті.

Прізвище Павла Барбула не просто так часто згадується у нашому журналістському розслідуванні, адже за свідченнями бізнесменів із його близького оточення, Барбул являється одним із фактичних власників сайту Mind UA. Раніше Барбул володів частиною Mind UA через Олександра Куманька, а після 2020 року безпосередньо через Євгена Шпитко. Нагадуємо, що відкрито проросійський Олександр Куманько був викинутий зі схеми, після того як інформація про його погляди появилась в пресі.

В такому ракурсі робота головного редактора Mind UA Євгена Шпитко на Максима Кріппу, а через нього і на Костянтина Малофєєва, має викликати багато питань в української контррозвідки. Адже незважаючи на кримінальні справи Павло Барбул до сих пір входить до української спільноти з розробки та продажу озброєнь.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Колишній речник МЗС перейняв посаду генконсула України у Торонто

Олег Ніколенко, колишній речник МЗС, призначений генеральним консулом України у Торонто, Канада. У своїй заяві він підкреслив значимість нової посади для просування інтересів України та українців та зазначив, що це новий етап у його кар’єрі. Ніколенко також висловив подяку міністру закордонних справ України Дмитру Кулебі та президенту Володимиру Зеленському за довіру. Олег Ніколенко має багаторічний […]

Німеччина прагне повернути українських чоловіків на батьківщину

Німецькі федеральні землі застосовують непередбачені заходи, щоб змусити українських біженців, які відмовляються від військової служби, повернутися додому, повідомляє Focus. Ці дії, які раніше залишалися непоміченими, викликали значний переполох лише нещодавно. Досі їхні дії залишалися непоміченими. Переполох зчинився вперше лише минулого тижня, коли уряд Гессена заявив у відповіді на запит від АдН: “Імміграційна влада Гессена не […]

У Росії звинуватили Наталю Поклонську в пропаганді язичництва

Колішнього прокурора Криму Наталю Поклонську звинуватили у пропаганді язичництва. Відомий російський священик та інстаблогер Павло Островський закликав правоохоронні органи перевірити її книжку «Думки вголос». За його словами, в цій книзі Поклонська критикує християнство, пропагує язичність і розпалює релігійного ворожнечу. Скандал навколо Поклонської почався після її виступу перед школярами, де вона розповіла їм про «слов’янські руни». […]

Нещодавній пакет військової допомоги Україні був унікальним випадком

У Міністерстві оборони США пояснили, що оголошення першого у цьому році пакета безпекової допомоги Україні на суму 300 мільйонів доларів стало “унікальним випадком” на тлі блокування додаткового фінансування в Конгресі. Про це розповіла речниця Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу. Вона відповіла на питання про можливість надання подібної допомоги Україні іншими відомствами після того, як […]

Розкрито план РФ щодо кібератак та нападу на країни НАТО

Журналісти британського таблоїду Daily Mail недавно оприлюднили тривожне попередження, що стосується можливого нападу Росії на країни Європи, включаючи країни Північноатлантичного альянсу. Вони звернулися до експертів у галузі безпеки та колишніх військових для проведення дослідження можливого російського вторгнення до 2044 року. За даними матеріалу, конфлікт в Європі може розпочатися з масового збою супутникової та інфраструктурної системи, […]

Що стоїть за рекордними крадіжками криптовалют у 2024 році

У 2024 році хакери вкотре продемонстрували свою здатність атакувати криптоплатформи та красти мільярди доларів. Загалом було викрадено криптовалюти на суму 2,2 мільярда доларів, що на 400 мільйонів більше, ніж у попередньому році. Це вже п’ятий рік поспіль, коли сума викрадених активів перевищує 1 мільярд доларів. Зокрема, такі рекорди фіксувалися в 2018, 2021, 2022 та 2023 […]

Арестович пропонує подати позов разом із РФ проти Заходу: “Прийдемо до Путіна і укладемо мир”

Скандальний ексрадник Офісу президента Олексій Арестович, перебуваючи за кордоном, виголосив нову проросійську заяву, в якій висловив думку про необхідність спільного позову України та Росії проти західних країн після укладання миру. У інтерв’ю російській опозиційній журналістці Юлії Латиніній, Арестович висловив думку, що Україна та Росія повинні спільно подати колективний позов проти Заходу після досягнення мирного врегулювання […]

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето на закон “про іноагентів”

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето на закон “про іноагентів”, ухвалений парламентом у першому читанні. Зазначимо, що в Грузії президентське вето долається простою більшістю голосів. За конституцією країни, якщо президент не згоден із законом, він має надіслати до нього правки. Їх ставлять на голосування, і, якщо вони не проходять, знову голосують за початкову […]