Навіть одна ніч без повноцінного сну може суттєво підірвати як фізичне, так і ментальне здоров’я. Такого висновку дійшли вчені після масштабного дослідження, в якому взяли участь понад 2 тисячі людей. Результати оприлюднили ua. новини.
Якщо людина спить менше шести годин, організм починає відчувати перевантаження вже з першої доби. Учасники дослідження відзначали зниження концентрації уваги, підвищену дратівливість, втому та фізичний дискомфорт. Після шести ночей з недостатнім сном стан здоров’я різко погіршувався.
Науковці пов’язують це з хронічним стресом і неможливістю повноцінного відновлення фізичних і когнітивних ресурсів організму.
Хронічне недосипання впливає не лише на психіку. Згідно з даними дослідження, воно також провокує біль у тілі, шлунково-кишкові розлади, зниження імунітету, а в окремих випадках — навіть симптоми застуди: біль у горлі, слабкість, нежить.
Тому фахівці наполягають: для повноцінного функціонування людина має спати не менше 7 годин щодоби. А краще — 8.
Цікаве відкриття зробили й канадські вчені з Університету Монреаля. Дослідження під керівництвом Торе Нільсена показало, що проблеми зі сном можуть бути пов’язані з харчовою чутливістю, особливо — до молочних продуктів, гострої їжі та солодощів.
Люди, які мають лактозну непереносимість або інші чутливості, частіше скаржаться на нічні жахи, неспокійний сон і погане запам’ятовування сновидінь. Причина — реакції організму, які запускаються на фоні порушення травлення і впливають на фазу глибокого сну.