Ердоган помилував старших генералів, засуджених за військовий переворот 1997 року

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган помилував сім колишніх вищих військових офіцерів, які були засуджені до довічного ув’язнення за звинуваченням у спробі повалення ісламістського уряду в 1997 році.

За інформацією Ердоган прийняв рішення про помилування цих колишніх генералів, які зараз перебувають приблизно у віці від 70 до 80 років, з огляду на їхнє погіршене здоров’я та похилість віку.

У 2018 році суд виніс рішення про довічне ув’язнення для цих генералів за їхню роль у діях, які призвели до відставки прем’єр-міністра Неджметтіна Ербакана у 1997 році. Ці вироки були підтверджені апеляційним судом у 2021 році.

Відставка Ербакана була охарактеризована як “постмодерністський переворот”, оскільки вона відбулася без використання танків чи військових сил, як це було в попередніх військових переворотах у країні. Після відставки Ербакана, коаліція була сформована новим президентом.

У момент відставки Ербакана армія виразила занепокоєння його заходами щодо підвищення ролі ісламу в країні, яка є переважно мусульманською, але світською. 28 лютого 1997 року Рада національної безпеки, де переважали військові, погрожувала вжити заходів, якщо Ербакан не відійде з посади. Через чотири місяці прем’єр-міністр подав у відставку.

Серед осіб, які отримали помилування та очікують звільнення з в’язниці пізніше в п’ятницю, є 83-річний Четін Доган, що на момент подій очолював військову операцію.

Також серед відпущених раніше через погіршене здоров’я є 85-річний Чевік Бір, колишній заступник начальника військового штабу, разом з іншими офіцерами.

Однак головний обвинувачений, колишній начальник Генерального штабу Ісмаїл Хакки Карадаї, помер у 2020 році під час тривання апеляційного процесу.

Цей судовий процес став одним із численних у країні проти військових офіцерів, оскільки президент Ердоган продовжував притягати генералів до відповідальності за втручання в державні справи.

Варто зазначити, що турецькі військові, які тривалий час вважали себе захисниками світських традицій країни, здійснили три перевороти між 1960 та 1980 роками.

У липні 2016 року Туреччина зазнала спроби державного перевороту, яку уряд звинуватив прихильників мусульманського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає у США та заперечує свою причетність.

Це помилування відбулося після того, як Ердоган зустрівся з лідером головної опозиційної Республіканської народної партії Озгюром Озелем, який порушив питання про помилування.

Раніше було повідомлено, що політична сила нинішнього президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана зазнала найбільшої поразки за понад 20 років.

Сам Ердоган, коментуючи результати виборів, висловив жаль, що його політична сила не досягла бажаних результатів.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Зник таємний звіт про втручання Росії у вибори в США 

Спецслужби США прагнуть знайти загадковий звіт про втручання Росії у вибори в Сполучених Штатах 2016 року, який, за повідомленнями, зник після того, як опинився в руках екс-президента Дональда Трампа. Останній раз конфіденційні документи були в Білому домі протягом останніх днів Трампового президентства. За даними розслідування CNN, американські спецслужби нещодавно виявили втрату підшивки, де містилися секретні […]

У Римі сталася пожежа в автосалоні Tesla

У столиці Італії, Римі, стався інцидент у автомобільному салоні Tesla, внаслідок якого було пошкоджено 17 автомобілів. Пожежа частково зачепила будівлю, де були припарковані транспортні засоби. За даними місцевої пожежної служби, полум’я не призвело до серйозних пошкоджень споруди, однак точну причину пожежі не було вказано. В результаті інциденту ніхто не постраждав. На місці події працювали пожежники […]

Укрзалізниця купувала паливо у партнера Газпрому

Суд зобов’язав СБУ відкрити кримінальне провадження за статтею 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) проти Козицького, одного з партнерів російського «Газпрому». Це рішення викликане ситуацією навколо закупівель дизельного пального для державної компанії «Укрзалізниця». На фоні заборони уряду на укладення прямих угод «Укрзалізниці» з іноземними постачальниками дизельного пального, компанія почала купувати паливо через платформу «Прозорро.маркет». Переможцем […]

Генасамблея голосуватиме за резолюцію, яка може розширити права Палестини та відновити її заявку на членство в ООН

Очікується, що Генеральна Асамблея ООН проголосує 10 травня за резолюцію, яка розглядає надання нових “прав та привілеїв” Палестині та закликає Раду Безпеки позитивно розглянути її прохання щодо статусу 194-го члена ООН. Голосування в Генеральній Асамблеї, що складається з 193 членів, буде важливим моментом для палестинців, які висловлюють свої амбіції. Хоча сама Асамблея не може надати […]

Путін зустрінеться з посланцем Трампа Віткоффом для обговорення України

Президент Росії Володимир Путін планує провести зустріч зі спеціальним представником президента США Дональда Трампа Стівом Віткоффом. Однією з основних тем переговорів стане врегулювання ситуації в Україні. Про це 11 квітня заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють російські ЗМІ. За словами Пєскова, зустріч вже узгоджена і буде використана для передачі Віткоффу “основних елементів позиції Росії” щодо […]

“Hallucinate” – слово року за версією кембриджського словника 2023 року

Щорічно мовознавці з усього світу визначають “слово року”, яке відображає ключові тенденції та зміни у суспільному використанні мови. У 2023 році за версією Кембриджського словника вибором стало слово “hallucinate”, що в перекладі означає “галюцинувати”. Це вибір може здатися несподіваним, але нове визначення слова пов’язане не лише з традиційним розумінням галюцинацій. Зараз “hallucinate” взяло на себе […]

Верховна Рада вдосконалила процедуру ухвалення судових рішень

19 грудня Верховна Рада України ухвалила законодавчі зміни, спрямовані на вдосконалення процесу ухвалення та проголошення судових рішень. Законопроєкт №9445, за який проголосували 246 народних депутатів, вносить суттєві корективи до закону “Про судоустрій і статус суддів” та низки інших нормативно-правових актів. Однією з ключових новацій є можливість, у виняткових випадках, відкласти ухвалення та проголошення судового рішення […]

ЄС схвалив виділення €4 млрд для підтримки України

Європейська комісія схвалила виділення Україні 4 мільярдів євро макрофінансової допомоги в рамках програми Ukraine Facility. Це рішення було оголошено президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, яка підкреслила, що ЄС продовжує підтримку України, зокрема на тлі майже трьох років жорстокої війни з Росією. Вона зазначила, що цей платіж є частиною пакету допомоги, спрямованого на зміцнення макроекономічної […]