ЄС планує створити військово-морську місію для захисту від хуситів у Червоному морі

Країни-члени Європейського союзу планують розпочати військово-морську місію в Червоному морі до середини лютого 2024 року з метою захисту кораблів від можливих атак єменських хуситів. Про це повідомив Жозеп Боррель,  представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки.

“Не всі країни-члени приєднаються до цієї місії, але ніхто не буде заважати. Я сподіваюся, що 17 числа цього місяця ми зможемо розпочати місію”, – заявив Боррель.

На зустрічі 31 січня планується обрати провідну країну та визначити місце розташування штаб-квартири місії, учасників та ресурси, які будуть використані. Операція отримає назву “Aspides”, і вона спрямована на захист суден, а не на напади на хуситів.

Франція, Греція та Італія висловили зацікавленість очолити цю місію, а сім країн вже заявили про готовність відправити військово-морські засоби. Початково у місії візьмуть участь три судна під керівництвом Євросоюзу, зокрема Франція та Італія вже мають свої військові кораблі в регіоні. Німеччина також планує відправити фрегат “Hesse” у цей район.

Інформація про атаки хуситів у Червоному морі

На початку листопада ізраїльські військові повідомили про захоплення вантажного судна в Червоному морі групою єменських хуситів, коли воно перевозило вантаж з Туреччини до Індії. Речник армії Ємену Ях’я Сарі пояснив, що хусити будуть використовувати вогневі засоби для зупинки ізраїльських кораблів, що прямують до Індійського океану через Червоне море та Баб-ель-Мандебську протоку.

У грудні Збройні сили США намагаються заспокоїти судноплавні компанії, стверджуючи, що міжнародні сили гарантують безпечний шлях через Червоне море та Суецький канал, не зважаючи на продовження атак хуситів.

12 грудня хусити повідомили про військову операцію проти норвезького танкера Strinda як протест проти бомбардування Гази. Танкер був атакований ракетою, що призвело до пожежі та серйозних пошкоджень.

15 грудня інше вантажне судно під прапором Ліберії загорілося внаслідок ракетного удару від хуситів Ємену.

Міністр оборони США Ллойд Остін відвідав Ізраїль 18 грудня і оголосив про намір Сполучених Штатів протидіяти атакам хуситів на судна в Червоному морі, створивши коаліцію з більш ніж 20 країн.

30 грудня ВМС США відбили дві протикорабельні ракети, які були випущені хуситами з Ємену у напрямку контейнеровоза в Червоному морі.

1 січня міністр оборони Британії, Грант Шеппс, заявив про розгляд можливості нанесення ударів по хуситам з метою протидії їхнім атакам на вантажні судна у Червоному морі.

4 січня члени Ради Безпеки ООН закликали хуситів припинити напади на судна в Червоному морі та Аденській затоці, визнавши ці атаки незаконними і загрозливими регіональній стабільності, свободі судноплавства та глобальній безпеці.

У ніч з 11 на 12 січня США і Велика Британія вдарили по позиціях хуситів у Ємені авіаударом, на що хусити обіцяли відповідь.

Наступної ночі американські війська повідомили про новий ракетний удар по хуситам в Ємені.

Хусити заявили 14 січня, що винищувачі США та Великої Британії атакували гору Джадаа в районі Аль-Лахая в провінції Ходейда Ємену.

16 січня хусити вдарили балістичною ракетою по вантажному судну Gibraltar Eagle біля узбережжя Ємену.

У кінці січня “Хезболла” повідомила, що хусити мають намір блокувати прохід вантажним суднам на трьох водних шляхах Близького Сходу.

26 січня хусити атакували нафтовий танкер компанії Trafigura Group у Червоному морі, спричинивши пожежу на борту.

Міноборони Великої Британії повідомило, що хусити намагалися атакувати британський військовий корабель, але безпілотник був збитий.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Триває сьомий день рятувальної операції для 41 робітника в пастці після обвалу тунелю в Індії

На півночі Індії триває спроба рятування 41 робітника, що опинилися в пастці після обвалення 4,5-кілометрового тунелю. Рятувальники, які вже працюють тиждень, змушені були призупинити буріння завалів через поломку обладнання. Під час спроби розчищення завалів машина для буріння пошкодилася, що призвело до затримок у рятувальних роботах. Офіційні джерела повідомляють, що для визволення робітників може знадобитися ще […]

Суд підтвердив вирок Гримчаку: 10 років ув’язнення

Вищий антикорупційний суд не змінив рішення щодо колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій, Юрія Гримчака. Суд визначив термін позбавлення волі тривалістю у 10 років, що було оголошено раніше. Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про це 19 грудня, зазначивши, що апеляційна інстанція відхилила апеляційну скаргу захисту та підтримала позицію прокурора САП. “Суд апеляційної інстанції, заслухавши […]

Американський генерал визнає, що навчання НАТО “фактично” спрямовані проти Росії

Висловлення американського генерала є важливим кроком у розумінні та визнанні сучасної геополітичної ситуації та ролі НАТО у ній. Згідно з його заявою, цієї весни приблизно 90 тисяч військовослужбовців НАТО знаходяться у Європі для проведення навчань, які, на думку генерала, фактично спрямовані проти Росії. Водночас в НАТО сподіваються, що війна великих держав все ж таки ніколи […]

Колишню першу леді Франції Карлу Бруні звинувачують у корупції

Ситуація навколо колишньої першої леді Франції Карли Бруні стала об’єктом значної уваги після того, як судові слідчі допитали її у рамках кримінального розслідування. За звинуваченнями, які висуваються проти неї, входять “підтасовка свідків і шахрайство в організованій банді”. Карлу Бруні, колишню першу леді Франції та супермодель, звинуватили в корупційних злочинах. Її підозрюють у змові з метою […]

Платні камери у СІЗО зібрали понад 20 млн грн — Мін’юст

Протягом двох років функціонування пілотного проєкту “Платні камери в СІЗО” в Україні зібрано 21 млн грн, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції. Отримані кошти використовуються на ремонт безкоштовних камер у слідчих ізоляторах. Платна камера, за визначеними тарифами, надає своїм мешканцям покращені умови проживання, включаючи чайник, холодильник та мікрохвильову піч. Усього в Україні вже відкрито 28 СІЗО із […]

Найкращі аеропорти світу у 2023 році: домінують Японія та Бразилія

Міжнародний аеропорт Мускат у Омані визнаний найкращим у світі за 2023 рік за версією служби AirHelp, яка захищає права пасажирів авіаперевезень у всьому світі. У ході оцінки 4000 аеропортів враховувалися різні фактори, такі як надійність функціонування, відгуки пасажирів щодо навігації в аеропорту, харчування та можливості покупок. Опитано більше 15 800 осіб. На другому та третьому […]

Оптимальний час для інтелектуальної діяльності

Учені з Університету Стенфорда провели дослідження, спрямоване на вивчення роботи мозку під час обробки інформації з неперервного потоку зовнішніх вражень. У ході експерименту дослідники використовували фрагменти музичних творів XVIII століття, які включали чіткі переходи між короткими частинами. Десять чоловіків і вісім жінок слухали музику за допомогою навушників, при цьому їхні мізки сканували методом функціональної магнітно-резонансної […]

В Бангладеші народилися черепахи майже вимираючого виду

Азійські лісові черепахи, які раніше вважалися вимершими, роблять перші кроки у своєму відродженні в заповіднику Бангладешу. Популяція цих черепах різко зменшилася через руйнування їхнього середовища і браконьєрство. Сім років тому вид був визнаний зниклим, але місцеві жителі виявили новонароджених черепах і повідомили про це захисників природи. Колись широко поширені в густих тропічних лісах Бангладешу, Бірми […]