Як приборкати Орбана. ЄС розробив план “підриву економіки” Угорщини, щоб допомогти Україні – FT

Британське видання The Financial Times повідомляє про секретний план Європейського Союзу щодо Угорщини, який має розблокувати фінансову допомогу Україні.

За даними ЗМІ, влада ЄС розробила план на випадок, якщо прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокує нову допомогу Україні на екстреному саміті Євросоюзу, запланованому на 1 лютого.

Стаття вийшла на фоні того, що 29 січня до Ужгорода зі своєю командою прибув міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто, з яким зустрічаються голова ОП Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

План полягає в тому, що у випадку вето Угорщини очільники інших європейських країн мають публічно заявити про “неконструктивну поведінку” Орбана і “недопустимість” подальшого виділення коштів ЄС для Будапешту.

Мета цих заяв “налякати ринки і створити різке зростання вартості запозичень”, повідомляє FT.

Стратегія ЄС буде спрямована на слабкі місця економіки Угорщини, підрив національної валюти та зниження інвестиційної привабливості країни, щоб завдати шкоди “робочим місцям та розвитку”.

Без фінансування ЄС, йдеться у документі, “фінансові ринки та європейські та міжнародні компанії можуть бути менш зацікавлені в інвестиціях до Угорщини”. Це може спровокувати подальше збільшення вартості фінансування державного дефіциту та падіння курсу валюти.

Міністр угорського уряду у справах Євросоюзу Янош Бока заявив FT, що не знає про такі погрози, а Угорщина, за його словами, “не піддається тиску”.

“Угорщина не пов’язує підтримку України та доступ до коштів ЄС і не сприймає, щоб так робили інші країни”, – сказав він.

Чиновник додав, що Угорщина направила до Брюсселя нову пропозицію, в якій попередньо погодилась на те, щоб кошти бюджету ЄС направили на допомогу Україні, якщо Угорщині дозволять змінити своє рішення у майбутньому.

Три дипломати Євросоюзу повідомили FT на умовах анонімності, що багато країн Євросоюзу підтримали запропонований план тиску на Будапешт.

“Настрій став жорсткішим. Що у нас за союз, якщо ми допускаємо таку поведінку?” — сказав один із них. Інший додав: “Ставки високі. Це шантаж”.

Представник Ради ЄС відмовився FT коментувати цю інформацію.

Угорщина проти ЄС і України

Ще в грудні минулого року прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан попередив, що може заблокувати майбутню фінансову допомогу Україні після того, як наклав вето на пакет ЄС у розмірі 50 мільярдів євро, призначений допомогти його східному сусіду вижити в наступні три роки.

Голова Європейської ради Шарль Мішель тоді підтвердив, що лідери не змогли домовитись про включення допомоги Україні до бюджетного плану Євросоюзу.

За словами Мішеля, проти цього виступила одна країна. Він її не назвав, але більше ніхто не робить секрету з того, що це – Угорщина.

Мішель пообіцяв, що до цього питання повернуться на початку 2024 року.

Крім економічної допомоги, Євросоюз має намір закласти в бюджет і 24 млрд на військову допомогу Україні. Про те, що буде з цим, європейські лідери на саміті поки що не повідомили.

Орбан не вперше стоїть на шляху своїх колег з Європейського Союзу, які роблять усе можливе, щоб допомогти Києву пережити повномасштабну війну Росії.

При цьому він неохоче, але фактично дозволив Україні та Молдові розпочати офіційні перемовини про вступ до ЄС. Вийшовши із залу, Орбан дозволив іншим 26 лідерам ЄС проголосувати за це одноголосно.

Він оголосив це “поганим рішенням”, яке Угорщина може зупинити в будь-який час у майбутньому.

Прем’єр-міністр Угорщини стверджує, що Україна не може виграти війну, і тому її союзники повинні переконати її домагатися негайного припинення вогню з наступними переговорами.

Орбан виступає проти санкцій ЄС щодо російської нафти та газу та відмовляється дозволяти військовій допомозі ЄС чи НАТО надходити в Україну. Каже, що постачання зброї Києву лише продовжує агонію.

Він вважає, що членство України в ЄС було б катастрофою для Євросоюзу, зокрема, для угорських фермерів. Це також забере кошти з фондів ЄС в угорців.

Він бачить Україну не як майбутнього члена Євросоюзу, а як буферну зону між ЄС і Росією. Цей погляд не дуже відрізняється від бачення російського президента Володимира Путіна щодо “нейтральної, демілітаризованої” України.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Криптовалюта Tether допомагає Росії обходити західні санкції

РФ активно використовує криптовалюту Tether для обходу західних санкцій під час закупівлі товарів подвійного призначення за кордоном, повідомляє The Wall Street Journal. Рубль конвертується в Tether, а посередники на місцях переводять його в місцеву валюту і виплачують постачальникам. Зокрема, така схема працює із закупівлями з Китаю та Близького Сходу. Щомісячний обсяг такої тіньової торгівлі оцінюють […]

Адміністрація Байдена закликає Ізраїль утриматися від військової операції в Рафах

У світлі надзвичайно напружених відносин між Ізраїлем та Палестинською територією, адміністрація президента США Джо Байдена вимагає від Ізраїлю утриматися від військової операції в районі Рафах. Про це повідомляє The New York Times, посилаючись на джерела, інформацію відомого американського журналіста та лауреата Пулітцерівської премії Томаса Фрідмана, який вважається одним із “рупорів Байдена”. Білий дім говорить про […]

Путін спростив переїзд до Росії іноземцям, які виступають проти неолібералізму

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що значно спрощує процес отримання дозволу на тимчасове проживання в Росії для іноземців, які виступають проти неоліберальної політики у своїх країнах. Новий указ спрямований на залучення тих, хто не згоден з політичним курсом своїх держав і вважає його таким, що суперечить традиційним російським духовно-моральним цінностям. Про це йдеться в […]

Удар США по Багдаду посилює привид широкомасштабної регіональної війни

У четвер у результаті авіаудару США тут було вбито командира ополчення, пов’язаного з Іраном, і це створило ризик прискорення регіональних наслідків через підтримку Вашингтоном військової операції Ізраїлю в Газі, хоча адміністрація Байдена намагається стримати кровопролиття. У центральній частині міста прогриміли вибухи, що змусили владу Іраку перекрити прилеглі вулиці. Ополчення «Харакат Хезболла ан-Нуджаба», яке взяло на себе відповідальність […]

Як харчові звички вказують на проблеми в організмі

Харчові вподобання людини можуть вести розмову про її здоров’я, зауважують медичні фахівці. Деякі нахили можуть вказувати на серйозні порушення в організмі. Експерти відзначають, що надмірне прагнення до морепродуктів може свідчити про дефіцит йоду, що може бути ознакою проблем із щитовидною залозою. Заповнити вміст цього мікроелемента можна, включаючи морську капусту в раціон. Якщо особа постійно відчуває […]

У Новій Зеландії хочуть надати китам такі самі законні права, що й людям

Маорі, корінне населення Нової Зеландії, хочуть прирівняти китів до людей. Їхній король Тухеітіа Потатау Те Фероферо VII підписав декларацію, підготовлену разом із полінезійськими громадами, яка закликає надати китам такі самі законні права, що й людям, а також визнати наявність у них особистості, передає місцевий портал Voxy. Зроблено це для захисту виду цих ссавців. У документі […]

Помер автор хіта All By Myself співак і композитор Ерік Кармен

Співак і композитор Ерік Кармен, відомий своїм хітом All By Myself, помер у 74 роки, повідомила його дружина. Перш ніж зарекомендувати себе як соліст, американський музикант прославився з пауер-поп-гуртом Raspberries. Hungry Eyes, один із його великих сольних хітів, з’явився у класичному фільмі 1987 року “Брудні танці”. “Наш милий, люблячий і талановитий Ерік помер уві сні […]

Молдова: наступна жертва російської агресії?

За даними американських аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), Молдова може стати наступною країною, яка опиниться під загрозою російської агресії після України. Звіт ISW вказує на те, що Росія активно створює напруженість в Молдові, представляючи себе як захисника російськомовних громадян, які, за ствердженнями, перебувають під загрозою. Проросійські сили у Молдові звинувачують владу в утисканні російськомовних жителів, […]