Відкатні схеми НАК Нафтогаз за часів Андрія Коболєва: як топ-менеджери збагатились на співпраці De Novo

Менеджер Нафтогазу Олександр Баранчук створив та реалізував злочинну схему по закупівлі хмарних послуг без конкурентних торгів у єдиного постачальника – ТОВ “ДЕНОВО”. В результаті оборудок з державними коштами, Баранчук став власником об’єктів елітної нерухомості та автомобіля преміум класу.

Олександр Баранчук, займаючи посаду начальника Департаменту надання ІТ послуг та послуг корпоративного зв’язку ТОВ “Нафтогаз Цифрові Технології” та начальника Департаменту інформаційних технологій НАК “Нафтогаз України”, створив та реалізував злочинну схему, що дозволяла здійснювати закупівлю хмарних послуг без конкурентних торгів у єдиного постачальника – ТОВ “ДЕНОВО”.

За часів керівництва Нафтогазом Андрія Коболєва, в період з 2018 по 2022 роки, Баранчук реалізував схеми по закупівлі у  ТОВ “ДЕНОВО” хмарних послуг на загальну суму 167 705 108 грн. Вказана схема була припинена лише за каденції Олексія Чернишова, після введення більш дієвих механізмів контролю за витратами.

Редакція нашого видання, проаналізувала закупівлі “хмарної інфраструктури для автоматизованих систем”, які проводились виключно в ТОВ “ДЕНОВО” за ініціативою та відповідно до вимог сформованих начальником Департаменту надання ІТ послуг та послуг корпоративного зв’язку Баранчуком Олександром Володимировичем у період з 2018 по 2022 рік.

Для реалізації злочинних схем Баранчук, користуючись службовим становищем, прописував технічні завдання пов’язані із закупівлею хмарної інфраструктури під одного конкретного постачальника послуг – компанії “ДЕНОВО”.  Зокрема, у 2018 році за процедурою “допорогова закупівля” у єдиного постачальника ТОВ “ДЕНОВО” на суму 4 231 900,0 грн без ПДВ, Баранчуком висувалась одна з основних вимог – сертифіковане обладнання для розміщення SAP HANA.

В наступних закупівлях Олександром Баранчуком формувались умови закупівлі для проведення закупівлі у єдиного постачальника. Основна вимога – наявність сертифікату «Cloud and Infrastructure operations» для продуктів SAP.

Під час закупівель у 2018-2022 років варто звернути увагу на наступні факти, такі як відсутність конкурентного відбору, дискримінаційні умови закупівлі, формування документації із запізненнями по строкам з метою проведення закупівлі в скорочені терміни для внесення необхідних вимог для закупівлі у єдиного постачальника. А з 2019 по 2022 рік конкурентний відбір взагалі не проводився, закупівля хмарних послуг здійснювалась виключно у єдиного постачальника –  ТОВ “ДЕНОВО”.

Варто відзначити, що 16.04.2021 року ТОВ “Анте медіам” отримали сертифікат “Cloud and Infrastructure operations” для продуктів SAP та 02.04.2021 сертифікат VMware Advanced Partner, що було проігноровано Олександром Баранчуком та знову проведена закупівля без конкурентного відбору у єдиного постачальника – ТОВ “ДЕНОВО”, так як відповідальною особою була додана вимога – наявність сертифікату VMware Cloud verified.

Товариство ТОВ “Нафтогаз Цифрові Технології” отримувало комерційні пропозиції від інших датацентрів із цінами орієнтовно нижчими на 30% в порівнянні з пропозицією ТОВ “ДЕНОВО” при тих же обсягах, але завдяки висуванню дискримінаційних умов Олександром Баранчуком протягом 2019-2022 років укладались договори з ТОВ «ДЕНОВО» сума за якими в умовах відсутності конкурентної боротьби постійно зростала.

У той самий час у 2021 році Баранчук придбав елітну нерухомість –  квартиру площею 140 м.кв. та 2 паркомісця за адресою вул. Соломянська,15а.

Ціни на аналогічні квартири за цією адресою складають від 310 000 до 370 000 долл США. Щодо паркомісця,то вони продаються по ціні від 25 000 долл США.

Також в 2021 році Олександром Баранчуком було придбано позашляховик преміум класу – BMW X5.  Наразі такий автомобіль на вторинному ринку коштує близько 45 000 долл США.

За інформацією наших джерел в найближчому оточенні Олександра Баранчука стало відомо, що крім уже згаданої квартири в елітному київському ЖК, Баранчук користується будинком в коттеджному містечку Green Hills, який ймовірно належить йому, але зареєстрований на третіх осіб. Ціни на котеджі без ремонту в  Green Hills  стартують від 423 500$.

Тобто, лише в 2021 році Олександр Баранчук придбав майна мінімум на 840 000 доларів, що по курсу 2021 року 26.6 становить понад 22 млн грн. Таке “неймовірне” збагачення менеджера державної компанії має стати предметом детального вивчення з боку правоохоронних органів.

Водночас, редакція нашого видання, просить вважати дане журналістське розслідування офіційним запитом  до НАБУ, ДБР та СБУ, з проханням перевірити викладені в статті факти.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Китай звинуватив США у порушенні суверенітету: напруга зростає у Південно-Китайському морі

Китай заявив, що есмінець ВМС США “Габріель Гіффордс” серйозно порушив його суверенітет, з’явившись поблизу мілини Другого Томаса в Південно-Китайському морі. Військові представники Китаю вважають це порушенням безпеки та суверенітету. Командувач Сьомого флоту США Меган Грін заявила, що корабель “Габріель Гіффордс” здійснював рутинні операції в міжнародних водах, які відповідали міжнародному праву. Вона також вказала на важливість […]

Кого чекають додаткові пенсійні надбавки

В Україні деякі категорії пенсіонерів мають право на додаткові виплати до основної пенсії. Ці надбавки можуть бути призначені в залежності від віку, соціального статусу або потреби в догляді. Система надання таких доплат допомагає підвищити рівень життя тих, хто потребує особливої уваги, забезпечуючи певну фінансову підтримку. Одна з основних категорій доплат стосується пенсіонерів, яким виповнилося 75 […]

Зеленський висловив сумнів щодо ефективності ООН у захисті України від Росії

Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президентом Чехії Петром Павелом в Києві висловив своє незадоволення з приводу ролі ООН у забезпеченні безпеки України. Він заявив, що, попри всі зусилля організації, ООН не може бути альтернативою реальним гарантіям безпеки чи військовим контингентам, здатним захистити Україну від подальшої агресії Росії. Зеленський наголосив, що Україна […]

Україна може стати частиною ЄС до 2032 року

Україна продовжує демонструвати значний прогрес у впровадженні реформ на шляху до членства в Європейському Союзі, незважаючи на надзвичайно складну ситуацію, спричинену російською агресією. Враховуючи досягнення України в цьому напрямку, президент Європейської ради Антоніу Кошта вважає, що країна може стати частиною ЄС вже до 2032 року. Це важливе підтвердження зобов’язань України і ЄС щодо інтеграції та […]

«Укрзалізниця» готова збільшувати вантажопотоки через Ізмаїл, але є проблеми з Рені

Під час Ukrainian Transport Forum 2025, який нещодавно відбувся, активно обговорювалося питання будівництва євроколії між молдовською станцією Джурджулешти та українськими портами Рені і Ізмаїл. Про це повідомляє видання «Rail.insider», посилаючись на інформацію «Бессарабія INFORM». Заступник директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов прокоментував ініціативу, наголосивши, що компанія має в планах передусім […]

Зеленський звільнив Андрія Костіна зі складу РНБО

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким вивів колишнього генерального прокурора Андрія Костіна зі складу Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). Указ, що містить відповідне рішення, був опублікований офісом Президента. Цей крок передбачає внесення змін до статті 1 попереднього указу від 29 березня 2024 року № 193/2024, який затверджував склад РНБО. Вказівку на зміну […]

Російська агресія сприяє економічному підйому Північної Кореї

Зростання економіки Північної Кореї завдяки російській війні проти України привертає увагу. Згідно з інформацією від Bloomberg, улітку 2024 року ВВП Північної Кореї зріс на рекордні 3,1% порівняно з попереднім роком. Такий успіх став можливим завдяки тісним економічним зв’язкам Пхеньяна з Москвою. Основний фактор розвитку — це співпраця між Північною Кореєю та Росією. Завдяки цій співпраці […]

Рада врегулювала дистанційну та надомну роботу

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10164-1, який вносить зміни до Кодексу законів про працю щодо правового регулювання надомної та дистанційної роботи. За нього проголосували 295 народних депутатів. Згідно із законом, працівники можуть працювати на умовах надомної роботи, якщо їхня дитина віком до 14 років навчається дистанційно. Це дозволяє батькам поєднувати роботу та догляд за дітьми […]