США запровадили візові санкції проти грузинських депутатів та урядовців через закон про “іноземний вплив”

Сполучені Штати Америки ввели візові санкції проти десятків громадян Грузії, включаючи депутатів парламенту та урядовців, причетних до ухвалення закону “Про іноземний вплив”.

Представник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що перший список обмежень включає членів правлячої партії “Грузинська мрія”, депутатів парламенту, співробітників силових структур та пересічних громадян Грузії.

Санкції поширюються не тільки на депутатів та урядовців, а й на членів їхніх родин.

Міністерство закордонних справ Литви викликало посла Грузії після того, як парламент країни остаточно затвердив закон про “іноземних агентів” (“Про прозорість іноземного впливу”), подолавши вето президентки Саломе Зурабішвілі.

Кілька країн ЄС раніше закликали до санкцій проти Грузії, включаючи призупинення безвізового режиму, у відповідь на ухвалення закону про “іноземних агентів”, який інспіровано Росією.

3 червня спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон “Про прозорість іноземного впливу”.

28 травня парламент Грузії подолав вето президентки Саломе Зурабішвілі і остаточно затвердив закон про “іноземних агентів”. За подолання вето проголосували 84 депутати, проти – чотири.

14 травня парламент Грузії затвердив закон у третьому читанні. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів були “проти”.

Лідери Європейського Союзу закликали Грузію скасувати новий закон про “іноземних агентів”.

“Прийняття цього закону негативно впливає на просування Грузії на шляху до ЄС,” – заявили Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель та єврокомісар з питань добросусідства та розширення Олівер Варгеї.

Рішення про подальший шлях Грузії знаходиться в руках країни, зазначили вони у спільній заяві.

“Ми наполегливо закликаємо владу Грузії скасувати закон, зберегти свою прихильність до вступу до ЄС і просувати необхідні реформи, описані в дев’яти кроках,” – йдеться у заяві.

Бельгія, яка головує в ЄС, висловила жаль з приводу ухвалення закону. Міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб зазначила, що цей закон віддаляє Грузію від європейських цінностей. Уряд країни закликав владу Грузії переглянути заходи та зберегти зобов’язання перед ЄС.

Бельгія підтримує грузинський народ у його виборі на користь демократії, захисту прав людини та верховенства закону.

31 депутат Європарламенту звернувся до Жозепа Борреля із закликом зупинити надання статусу кандидата на вступ до ЄС для Грузії через останні події у країні.

18 травня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на ухвалений закон і назвала його “російським”.

“Цей закон за своєю суттю, за своїм духом є російським, який суперечить нашій Конституції та всім європейським стандартам і є перешкодою на європейському шляху. Вето є юридично правильним і сьогодні буде передано до парламенту. Закон не врятує жодна зміна, жодне вдосконалення. Цей закон має бути відкликаний,” – заявила президентка.

Однак, проросійська партія “Грузинська мрія” мала достатньо голосів для подолання вето.

21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону “Про прозорість іноземного впливу”, ухваленого парламентом Грузії у третьому читанні, і закликала грузинську владу скасувати його.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Перші узгоджені кроки: Азербайджан та Вірменія домовилися про делімітацію кордонної ділянки

Після засідання 19 квітня представники Вірменії та Азербайджану оголосили про попереднє узгодження делімітації кордонів поблизу восьми прикордонних сіл, що стало історичною подією для обох країн. Апарат прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна підтвердив цю інформацію у коментарі агентству “Армянпресс”. Згідно з узгодженням, кордони будуть делімітовані біля вірменських сіл Баганіс, Воскепар, Кіранц та Беркабер, а також азербайджанських сіл […]

П’ять ключових фраз для успішного та впевненого росту дитини

Слова, які батьки використовують у спілкуванні з дітьми, мають величезний вплив на формування їх особистості. Особливо важливо обирати позитивні слова, які сприяють упевненості та здоровому розвитку. “Ніколи не здавайся”: Підтримуйте дитину в розвитку силі волі та наполегливості, навчайте її не боятися труднощів, бо наполегливість вирішально важлива для досягнення мети. “Дай я тебе обійму”: Обійми є […]

Україна отримала можливість на розблокування військової допомоги від США

Сенат США представив законопроєкт, який, у разі ухвалення, дасть змогу розблокувати військову допомогу Україні. Його планують поставити на голосування в Сенаті вже цього тижня (імовірно в середу). Двопартійна угода включає в себе 20 мільярдів на зміцнення мексиканського кордону. Ще близько ста мільярдів йдуть на потреби України, Ізраїлю і Тайваню. Байден підтримав законопроєкт і закликав республіканців […]

Україна досягнула найбільшого товарообігу на 10,1 мільярдів

За перші десять місяців 2024 року товарообіг України досягнув 92 мільярдів доларів США, збільшившись у жовтні на 10,1 мільярда. Протягом цього періоду Україна імпортувала товарів на суму 57,4 мільярда доларів, тоді як експорт склав 34,6 мільярда доларів, що свідчить про значну перевагу імпорту над експортом. Україна продовжує активно співпрацювати з міжнародними партнерами, серед яких лідирує […]

Вільна Білорусь матиме європейське майбутнє у складі ЄС,- Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що коли народ Білорусі звільниться від російської де-факто окупації, країна також стане членом ЄС. Він підкреслив, що Білорусь – це європейська нація. Про це Володимир Зеленський сказав під час відкриття саміту ЄС у Брюсселі. Президент подякував європейським партнерам за початок переговорів про вступ України до Євросоюзу, які відбулися 25 червня […]

Мистецтво заощадження: поради та рекомендації

Розуміння ефективного управління фінансами та формування заощаджень може бути викликливим завданням, особливо з урахуванням непередбачуваних витрат та потреби виділяти кошти на життєво важливі речі, такі як їжа та подарунки. Існують чотири прості правила, які можуть допомогти досягти фінансових цілей. Одним із популярних методів є “правило 50-30-20”, яке допомагає розподілити дохід і визначити пріоритети у витратах: […]

Лісові пожежі у Канаді: понад 5000 людей отримали наказ про евакуацію

Внаслідок лісових пожеж, що набирають обертів у провінціях Альберта, Британська Колумбія та Манітоба в Канаді, наказ на евакуацію отримали понад 5 тисяч людей. За даними, поблизу міста Форт Нельсон на півночі Британської Колумбії вже відзначено щонайменше дві пожежі, які спричинили знищення понад 600 квадратних кілометрів лісу. Приблизно 5000 мешканців цього місцевого району отримали наказ негайно […]

Україна в НАТО зміцнить безпеку Європи і захистить її від Росії

Останні роки свідчать про значні зміни у геополітичному ландшафті Європи та змінюють стратегічні погляди на роль НАТО в забезпеченні безпеки на континенті. Згідно з аналізом, опублікованим у виданні National Interest та підписаним Хорхе Бенітесом з Командно-штабного коледжу Корпусу морської піхоти США, включення України до НАТО може стати вирішальним кроком у зміцненні альянсу та забезпеченні колективної […]