Скандальні земельні афери Києва за участю столичних чиновників

Масштабна операція НАБУ “Чисте місто”  з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді поклала початок серії арештів в середовищі відомих “земельних рішал”. Водночас,  до махінацій з київською землею причетні ряд столичних чиновників, прізвища яких залишились поза увагою преси та НАБУ.

Нагадаємо, під час операції “Чисте місто” 6 лютого правоохоронці затримали сімох із десяти відомих слідству учасників оборудок із землею у столиці. За інформацією правоохоронців, було попереджено розкрадання земельних ділянок вартістю біля 83,7 млн грн.

Денис Комарницький, якого НАБУ вважають організатором схеми наразі знаходиться в розшуку, та за інформацією джерел уже намагався покинути територію України.

Меньше “повезло” головному поплічнику Комарницького – заступнику голови КМДА Петру Оленичу, якого відправили в СІЗО з правом внесення застави у розмірі 15 мільйонів гривень.

Варто відзначити, що Петро Оленич контролював всю землю у Києві через декілька Департаментів: Департамент земельних ресурсів, Департамент містобудування та архітектури, Департамент інформаційних технологій та КП Київгенплан.

Ще в далекому 2021 році Петро Оленич вибив 1,3 млрд гривень із бюджету Києва на інвентаризацію столичних земель, пообіцявши за 4 роки принести в бюджет 3,8 млрд від продажу землі. Насправді так звана “інвентаризація Оленича” переслідувала відразу дві цілі:  роздеребанити гроші “на процесі”  та знайти ділянки, які можна вкрасти.

Важливий момент, всю інвентаризацію/цифровізацію Оленич проводив під наглядом міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова. Власне кажучи, завдяки Федорову Оленич був призначений заступником голови КМДА. За інформацією наших джерел, Федоров мав безпосередній зиск з призначення Оленича, як у вигляді банальних “відкатів”, так і в отриманні “жирних” ділянок столичної землі.

Схема, реалізована Петром Оленичем досить проста: знайдені під час ревізії ділянки, які можна було віджати відразу ж вносились до нового Генплану із “потрібним” кодуванням, щоб потім усе скопом затвердити. Сам генплан Києва був готовий ще 5 років тому, але Оленич із спільниками спеціально гальмував його офіційне затвердження.

В зв’язці з Петром Оленичем були задіяні ще декілька топових столичних чиновників, які наразі не отримали підозр та залишаються на своїх посадах. Зокрема, мова йде про Ігоря Долинського, Валентину Пелих, Дмитра Ликова, Валентину Святину та Олега Половинко.

ФОТО: Ігор Долинський – Директор КП  “Київський інститут земельних відносин”, довірена особа Петра Оленича.

Директор КП  “Київський інститут земельних відносин” Ігор Долинський являється довіреною особою Петра Оленича, саме через нього проходили всі вкрадені ділянки. В схемах Комарницького-Оленича Долинський відповідав за пошук землі та “правильне” її оформлення.

Корупційні оборудки Оленича-Долинського раніше неодноразово попадали в поле зору правоохоронців та журналістів, але реальної відповідальності за мільйонні розпили до цього часу ніхто не поніс.

ФОТО: Валентина Пелих директор  Департаменту земельних ресурсів КМДА, протеже Петра Оленича

Глава Департаменту земельних ресурсів Валентина Пелех, протеже Петра Оленича. В схемах Оленича  займалась “фіналізацією процесу” та оформленням документів.

Валентина Пелих з Оленичем знайома як мінімум з 2012 року,  працювала під його керівництвом в головному управлінні Держземагенства у Сумської області. Пізніше за протекції Оленича отримала посаду директора Департамента земельних ресурсів КМДА, де відразу стала фігурантом ряду журналістських розслідувань повязаних з корупцією.

ФОТО: Дмитро Ликов – директор Інституту Генплану

Голова КП “Інститут генерального плану м. Києва” Дмитро Ликов відігравав значну роль в земельних махінаціях Комарницького-Оленича, змінюючи цільове призначення столичних земель, в залежності від побажання Оленича. Варто відзначити, що для Дмитра Ликова ця тема не нова, раніше його уже судили за підробку документів у Вишгороді.

В цілому, Дмитро Ликов встиг відзначитись гучними корупційними скандалами буквально на кожній посаді, яку займав. Так, у 2019 році очільник Інституту Генплану заробив 500 тисяч., а майна придбав на 5 мільйонів гривень.

ФОТО: Валентина Святина  – заступник директора Департаменту містобудування та архітектури.

Валентина Святина – заступник директора Департаменту містобудування та архітектури. На з вигляду скромну чиновницю в злочинному угрупованні Комарницького-Оленича була покладена дуже важлива функція зі значною корупційною складовою – Святина підписує всі документи на забудову в столиці.

Як зазначають колеги з ОРД: “справжнє корупційне створіння — Валентина Святина, яка бере за один документ від $5000-50000 хабаря, а по іншому МУО отримати в КМДА неможливо, тільки через профільну заступницю директора Департаменту містобудування та архітектури Валентину Святину”.

ФОТО: Олег Половинко радник київського міського голови з питань цифровізації Олег Половинко.

Радник київського міського голови з питань цифровізації Олег Половинко, за інформацією наших джерел, в схемах Комарницького-Оленича курує всі історії з цифровізацією і виведенням грошей (включно з Києвом цифровим).

Варто відзначити, що сім’я Олега Половинко досить давно знаходиться в США. Йому навіть прийшлось звільнитись, так як його не завжди відпускали на довгі відрядження до родини.

Вважаємо, що детективи НАБУ мають обов’язково попередити своїх колег з США, про наявність в Олега Половинко особливого таланту з відмивання коштів у великих розмірах.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

У Росії знаходяться 11 тисяч північнокорейських військових: участь на фронті не зафіксовано

За інформацією Ради національної безпеки Південної Кореї, чисельність північнокорейських військових, що знаходяться на території Росії, оцінюється в 11 тисяч осіб. Попри це, жодного підтвердження їхньої участі у бойових діях на фронті поки що немає. Як повідомляє BBC з посиланням на південнокорейські джерела, Північна Корея зберігає тісні відносини з Росією, підтримуючи військову співпрацю та постачання обладнання, […]

В Росії розпочинається трьоденне голосування на виборах президента

15 березня став історичним днем для Росії, оскільки розпочалося голосування на президентських виборах, яке вперше відбудеться протягом трьох днів, триваючи від 15 до 17 березня. Пізно ввечері 14 березня за київським часом розпочалося голосування на сході Росії – на Чукотці й Камчатці. Дільниці також були відкриті на окупованих територіях України – у контрольованих Росією Запорізькій, […]

Трамп зізнався в симпатії до Зеленського

Сьогодні на мітингу своїх прихильників у Детройті екс-президент США Дональд Трамп знову став головною фігурою контроверсійної політичної декларації, обіцяючи припинити фінансування України. Ці заяви викликали значні обурення та обговорення в міжнародному співтоваристві, особливо в контексті геополітичних відносин США з Україною. “Зеленський – це, можливо, найбільший торговець серед усіх політиків, які коли-небудь жили. Щоразу, коли він […]

Німеччина готова долучитися до угоди про припинення вогню

Німеччина може стати частиною угоди про припинення вогню між Росією та Україною, але наразі зарано говорити про конкретний формат миротворчих сил. Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус, виступаючи перед журналістами в Берліні. Він підкреслив, що в умовах відсутності переговорів та припинення вогню будь-які рішення щодо військової присутності в Україні є передчасними. “Якщо буде […]

Корупція також мистецтво: чому мовчить автор “мазні” Софія Морозюк

Виявилось що “Мазня” молодої художниці Софії Морозюк це не...

Конфлікт турецьких блогерок закінчився стріляниною в прямому ефірі

У Туреччині скандал між популярними тіктокерками Чаглою Йилдирим та Джансу Шенер, який почався у коментарях під відео, переріс у справжню стрілянину, що шокувала їхніх мільйонних підписників. Інцидент, що стався в Анкарі, завершився госпіталізацією однієї з учасниць конфлікту. Як повідомляє видання Onedio.com, причиною суперечки стали “чоловічі проблеми”, які блогерки обговорювали у своїх відео. Спершу обговорення мало […]

Найбільш високооплачуваний футболіст Ман Сіті може покинути клуб

Норвезький форвард Ерлінг Голанн, який є найвищоплачуваним футболістом Манчестер Сіті, може покинути клуб вже наступного літа. За даними El Nacional, футболіст розглядає можливість використати опцію викупу, прописану в його контракті, і перейти до одного з провідних європейських клубів. Серед команд, які зацікавлені в його послугах, називаються ПСЖ та Баварія. За оцінками, перехід Голанна може обійтися […]

Українська делегація проводить додаткові переговори із США після зустрічі РФ і США

Російська та американська делегації увечері 24 березня завершили переговори, які тривали в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді 12 годин та стосувалися завершення російського вторгнення в Україну. Делегація України залишається в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді ще на день для зустрічі з представниками США. Про це у понеділок, 24 березня, пише Суспільне. Переговори відбуваються методом “човникової дипломатії” – […]