Путін “технічно готов” до ядерної війни

Володимир Путін дав інтерв’ю російським державним ЗМІ “РИА Новости” і “Россия 1”, де заявив про технічну готовність до ядерної війни.

“З військово-технічного погляду ми, звісно, готові. Вони (ядерні ракети, – Ред.) у нас постійно перебувають у стані бойової готовності”, — заявив він, відповідаючи на запитання, чи справді Росія готова до ядерної війни.

За його словами, між США і РФ є приблизний паритет щодо таких ракет, але ядерна тріада (носії на воді, в повітрі і на суходолі) в Росії “більш сучасна”. Сполучені Штати начебто зараз намагаються вдосконалити свої носії і наздогнати суперника.

“Але це не означає, що, як на мене, вони готові завтра розв’язати цю ядерну війну. Ну хочуть, але що ж робити. Ми готові”, – заявив очільник Кремля.

Але говорячи про тактичну ядерну зброю, Путін сказав, що необхідності застосовувати її у військ РФ під час війни в Україні ніколи не було. Очільник Кремля наголосив, що така ідея навіть не спадала йому на думку.

Водночас американські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляють, що наприкінці 2022 року російська влада розмірковувала про застосування тактичної ядерної зброї в Україні після вдалих дій української армії на Харківщині і Херсонщині.

Влада США, своєю чергою, начебто розробила план реагування на можливий ядерний удар, який би полягав в атаці на російські позиції за допомогою неядерного озброєння.

В інтерв’ю “РИА Новости” Путін запевнив, що готовий застосувати ядерну зброю лише за певних умов.

“Маємо свої принципи. Вони про що говорять — що ми готові застосовувати зброю, у тому числі будь-яку зброю, в тому числі й таку, про яку ви сказали, якщо йдеться про існування російської держави, заподіяння шкоди нашому суверенітету та незалежності. У нас все прописано в нашій стратегії, ми її не змінювали”, — додав Путін.

Якщо, за його словами, США проведуть ядерні випробування, то не виключено, що Росія зробить те саме.

Про західні війська в Україні

Прокоментував Путін і питання можливого введення військ західних країн в Україну. Про таку ідею заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Російський лідер впевнений, що такі заяви очільник Франції проголосив через образу на дії РФ в країнах Африки, де в минулі роки зменшився французький вплив.

Ввід західних військ в Україну, на думку Путіна, “не змінить ситуації на полі бою”, але може призвести до серйозних геополітичних наслідків.

рф

АВТОР ФОТО,REUTERS Підпис до фото, Путін розкритикував ідею Макрона про ввід західних військ в Україну, хоч і наголосив, що це “нічого не змінить на полі бою”.

“Якщо, скажімо, польські війська увійдуть на територію України для, як це звучить, прикриття українсько-білоруського кордону чи в якихось інших місцях, щоб вивільнити українські військові контингенти для участі у бойових діях на лінії зіткнення, то думаю, що польські війська звідти вже не підуть ніколи. Ну, мені так здається”.

Що стосується можливого введення американських військ, то Путін назвав це інтервенцією.

“Ми знаємо, що таке американські війська на російській території – це інтервенти. Ми так до цього й ставитимемося, навіть якщо вони з’являться на території України. Вони це розуміють”.

Атаки в Бєлгородській і Курській областях

рф

АВТОР ФОТО,“ЛЕГИОН СВОБОДА РОССИИ” Підпис до фото, Бійці “Легіону Свобода Росії” на території Курської області. Російське міністерство оборони 12 березня заявило, що знищило майже 300 “найманців”, які прорвали кордон з боку України. Київ заперечує свою причетність до операції російських опозиційних загонів.

Російський президент вважає, що проникнення загонів підтримуваних Україною російських добровольців з “Легіону Свобода Росії” і “Російського добровольчого корпусу” на територію Курської і Бєлгородської областей 12 березня направлене на зрив виборів президента РФ.

“На фоні цих невдач (на лінії фронту) їм треба хоч щось показати, і головним чином увага мала б бути зосереджена на інформаційному боці справи”, – вважає очільник Кремля.

“Але головна мета, я в цьому не сумніваюся, полягає в тому, щоб якщо не зірвати президентські вибори в Росії, то хоча б якось завадити нормальному процесу волевиявлення громадян. Перше. Друге, це інформаційний ефект, про який я вже сказав. Але третє – якщо хоч щось вдасться, отримати якийсь шанс, якийсь аргумент, якийсь козир у можливому майбутньому переговорному процесі: ну ми вам повернемо, а ви нам поверніть це”.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Кабмін затвердив порядок виплат у рамках Зимової єПідтримки

Кабінет Міністрів України офіційно затвердив механізм реалізації програми “Зимова єПідтримка”, яка стартує з 1 грудня 2024 року. Кожен українець зможе отримати 1000 гривень від держави для оплати товарів і послуг українського виробництва. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Уряд ухвалив чіткий порядок виплат, що визначає, як отримати кошти та куди їх можна витратити. Програма поширюється […]

Трамп змінює стратегію допомоги Україні

Обраний президент США Дональд Трамп планує перекласти більшу частину відповідальності за надання військової допомоги Україні на європейські країни, скорочуючи обсяги підтримки з боку Сполучених Штатів. Такий підхід може стати важливим випробуванням для єдності західної коаліції у протистоянні російській агресії. Як повідомляється, Трамп вже активно закликає європейські країни збільшити свій внесок у допомогу Україні. Наразі США […]

Трампа зобов’язали виплатити $454 млн доларів штрафу у справі по цивільне шахрайство

Суддя Артур Енґорн з Верховного суду Манхеттена виніс рішення щодо колишнього президента США Дональда Трампа у справі про цивільне шахрайство, призначивши йому штраф у розмірі 454 мільйони доларів. Прокуратура повідомила, що ця сума включає близько 355 мільйонів доларів як повернення незаконно отриманих доходів, а також понад 98 мільйонів доларів у вигляді нарахування відсотків, які обчислюватимуться […]

Брітні Спірс продовжує відновлювати стосунки з синами

Популярна співачка Брітні Спірс продовжує відновлювати відносини зі своїми синами, з якими тривалий час була віддалена через складні особисті обставини. Діти зірки довгий час проживали з батьком, Кевіном Федерлайном, після його перемоги в судовій суперечці за право опіки. Проте останнім часом ситуація змінилася на краще, і сини все частіше проводять час із матір’ю. Днями Брітні […]

Орбан пояснив свою позицію проти вступу України до ЄС

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив проти вступу України до Євросоюзу, заявивши, що це може призвести до серйозних економічних і безпекових наслідків для його країни. У своєму інтерв’ю Орбан висловив переконання, що прийняття України до ЄС загрожує фінансовими, сільськогосподарськими та пенсійними ризиками для угорців. За словами Орбана, вступ України до ЄС є “вирішальним питанням для майбутнього […]

Іран розробляє новий безпілотник

Іран активно працює над розробкою нового дрону-камікадзе, який нагадує російський “Ланцет”, що використовується РФ в Сирії та для атак на Україну. Про це повідомляє Forbes за посиланням на звіт іранського інформаційного агентства Tasnim, пов’язаного з іранським воєнізованим Корпусом вартових ісламської революції. За зазначеннями звіту, новий безпілотник, розроблений іранською організацією КВІР, має тривалість польоту від 30 […]

Серед демократів відсутня єдність щодо підтримки Камали Гарріс

Реакції колишніх президентів США з Демократичної партії на кандидатуру Камали Гарріс відрізняються. На відміну від Білла Клінтона, який одразу висловився на підтримку Гарріс, Барак Обама випустив заяву, в якій вона не згадується. Ба більше, він закликав провести праймеріз Демократичної партії з обрання кандидата. «У мене є виняткова впевненість у тому, що лідери нашої партії зможуть […]

Огляд найочікуванішої гри року Black Myth: Wukong

16 серпня спало ембарго на огляди довгоочікуваного Souls-like екшену Black Myth: Wukong, натхненного китайською міфологією. Гра, яка вже тривалий час займала перше місце в “вішлістах” Steam, нарешті отримала свої перші рецензії. І, схоже, що гра дійсно виправдала більшість очікувань, хоча без деяких недоліків не обійшлося. Загальний рейтинг і перші враження Рейтинг Black Myth: Wukong на […]