Просто на очах міністра. Чому британська ядерна ракета вдруге впала одразу після старту

Тестовий запуск ракети Trident з підводного човна Королівського флоту провалився вдруге поспіль за останні вісім років.

Останнє випробування британської ядерної ракети відбувалось на підвоному човні HMS Vanguard, при цьому був присутній міністр оборони Британії Грант Шаппс.

Як пояснює The Sun, яке першим повідомило про невдачу, ракети-носії ракети відмовили, і вона впала в море поблизу місця запуску.

Під час патрулювання ракети зазвичай мають ядерні боєголовки, але вони не пристосовані для тестових пострілів. Під час випробування ядерної боєголовки не було.

Британське міноборони заявило, що британські сили ядерного стримування залишаються “безпечними, надійними і ефективними”, однак з міркувань національної безпеки відмовилось надати додаткову інформацію з цього приводу.

Утім, ситуація неприємна як для Великої Британії, так і для американського виробника ракети Trident.

Британські випробування ракет Trident відбуваються рідко, не в останню чергу через їхню вартість.

Ціна кожної ракети становить близько 17 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 20 млн доларів), а останнє випробування було в 2016 році. Воно також закінчилося невдачею, коли ракета відхилилася від курсу.

На борту HMS Vanguard за випробуванням спостерігали міністр оборони Грант Шаппс і голова ВМС.

Підводний човен щойно пройшов ремонт, який тривав понад сім років.

Джерело в обороні, близьке до Шаппса, наполягало, що Trident “можна запустити в реальних умовах”, якщо це буде потрібно.

“Проблема, яка виникла під час випробування, була специфічною для ситуації і не виникла б під час бойового вогню”, – сказало джерело.

Пізніше очікують письмову заяву міністра Шаппса.

Ракета мала пролетіти кілька тисяч кілометрів і безпечно впасти в Атлантиці між Бразилією та Західною Африкою. Натомість вона впала в океан недалеко від місця запуску.

Під час невдалого випробування 2016 року, як повідомлялось, ракету запустили з HMS Vengeance біля узбережжя Флориди.

Тоді ракету Trident II D5 мали випустити на відстань 6 тис. кілометрів по морській цілі біля західного узбережжя Африки, але вона повернула у бік США.

Причини того, що пішло не так, залишаються суворою таємницею, але високопоставлене джерело у військово-морських силах повідомило, що несправність ракети сталася у польоті після запуску з води.

HMS Vanguard

АВТОР ФОТО,ROYAL NAVY Підпис до фото, HMS Vanguard – один із британських атомних підводних човнів, який може нести ядерну зброю

Лейбористська партія закликала до гарантій ефективності ядерного стримування.

Тіньовий міністр оборони Джон Хілі сказав: “Повідомлення про невдачу випробувань Trident викликають занепокоєння”.

Кампанія за ядерне роззброєння (CND) назвала це дорогим провалом після повідомлень про те, що ремонт коштував 500 мільйонів фунтів стерлінгів.

“Нам потрібно припинити витрачати наші гроші на це”, – заявила група, яка проводить кампанію за позбавлення від ядерної зброї у Британії та в усьому світі.

У заяві міністерство оборони визнало, що під час останнього запуску сталася аномалія. Але там також сказано, що HMS Vanguard та його екіпаж “довели свою повну спроможність” у своїх операціях, а випробування “знову підтвердили ефективність ядерного стримування Великої Британії”.

У заяві додається, що Trident є “найнадійнішою системою зброї у світі”, яка пройшла понад 190 успішних випробувань.

HMS Vanguard — одна з чотирьох атомних підводних човнів класу Vanguard, які патрулювали в 1994 році, причому одне з суден постійно перебувало в морі.

Підводні човни базуються на базі Королівського військово-морського флоту Фаслейн у Ферт-оф-Клайд і несуть побудовані в США ракети Trident 2 D5. Тоді як ядерні боєголовки зберігаються на сусідньому складі озброєння Кулпорт на Лох-Лонгу.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Ізраїль назвав імовірну дату штурму міста Рафах у Секторі Гази

Міністр оборони Ізраїлю, Бенні Ганц, висунув ультиматум групі “Хамас”, вимагаючи від неї негайного звільнення всіх заручників, що утримуються в Секторі Гази. В іншому випадку, Ізраїль погрожує розпочати штурм міста Рафах 10 березня. Це перше конкретне оголошення дати операції в Рафаху від ізраїльської влади, зауважують Бі-Бі-Сі, агентство France-Presse та інші джерела. Наразі у цьому місті перебуває […]

Постраждали українці від вакцини від COVID-19 мають можливість вимагати компенсацій

Останні події в Сполучених Штатах Америки стали причиною серйозного світового скандалу щодо вакцини від COVID-19, виробленої компанією Pfizer. Україна також була активним користувачем цього вакцинного препарату, що піднімає питання про можливі наслідки для українських громадян і можливість вимоги компенсацій. Вакцини, не лише від Pfizer, а й від інших виробників (AstraZeneca, Moderna, J&J), свого часу викликали […]

Британія успішно випробувала лазер, яким можна легко і дешево збивати “шахеди”

У Великій Британії пройшли перші успішні випробування нової зброї: ціль у повітрі вразив потужний лазер. Експерти вважають, що цей лазер може стати недорогою альтернативою ракетам у системі ППО: він зможе збивати, наприклад, дрони. За словами представників Міністерства оборони Британії, точність зброї, яку назвали DragonFire, є такою, що вона здатна влучити у монету в 1 фунт […]

Країни Балтії збудують “лінію оборони” з сотнями бункерів на кордоні з Росією

Країни Балтії домовилися створити “лінію оборони” на кордоні з Росією. Естонія, Латвія та Литва будуватимуть бункери. Необхідність створення оборонної зони випливає з домовленостей, досягнутих на саміті НАТО у 2022 році. Естонія збудує на своєму східному кордоні приблизно 600 бетонних бункерів для відбиття потенційної російської агресії, деякі з них – біля Чудського озера, пише естонське видання […]

Україна посилює вимоги до отримання пенсії в 2024 році

Згідно з новими положеннями закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які набудуть чинності в Україні з початку 2024 року, вимоги до пенсіонерів будуть значно посиленими. Нова редакція закону передбачає, що для того, щоб вийти на пенсію, громадянам необхідно мати великий стаж роботи. Зокрема, 60-річним особам уже через півтора місяця потрібно мати мінімум 31 рік стажу, […]

Негативні перспективи офісної праці

Фахівці Інституту праці ім. Ізмерова визначили негативні впливи роботи в офісі, вказавши на можливість розвитку захворювань серцево-судинної і нервової системи. Експерти вбачають проблеми здоров’я у співробітників офісів у напруженому нерегульованому графіку, стресах, обмеженій фізичній активності та невгодному робочому середовищі. Негативний вплив також зумовлений поганою якістю повітря через перенаселеність, обмежений повітрообмін і неефективну вентиляційну систему. Серед […]

Перелік країн Європи, де найсприятливіше отримати громадянство

Отримання громадянства в більшості країн Європи є завданням вкрай складним і часовим, зазвичай вимагає від 5 до 10 років. Проте існують країни, де цей процес дещо спрощений, і кількість відмов виявляється відносно невеликою щороку. Згідно з інформацією  (проєкт Styler), посилаючись на дані Канадського імміграційного агентства CanadaCIS, опубліковані в ShengenVisaInfo, лідером за сприятливістю для отримання громадянства […]

Спалах холери в Зімбабве: вже понад 7 тисяч випадків та надзвичайний стан в Хараре

Надзвичайний стан оголошено в столиці Зімбабве, Хараре, де розповсюджується холера, яка вже забрала життя десятків осіб. Кількість підозрюваних випадків перевищила 7000, з 50 підтвердженими смертями та 109 особами, які перебувають у лікарнях. Місцева влада закликає до допомоги для стримання епідемії та забезпечення населення чистою водою. Організації охорони здоров’я відзначають нестачу медичних працівників і матеріалів для […]