Переговори Байдена про кордон знаменують собою сейсмічний зсув в імміграційній політиці

Дискусії навколо південного кордону показують, наскільки різко змістилася вправо імміграційна політика Сполучених Штатів. У свій перший день на посаді президент Байден направив до Конгресу законопроект, щоб “відновити людяність і американські цінності в нашій імміграційній системі”. Майже три роки по тому він розглядає можливість запровадження масштабних обмежень на міграцію в обмін на допомогу Україні та Ізраїлю.

Це остання ознака того, наскільки радикально змінилася імміграційна політика в Сполучених Штатах, де, згідно з опитуваннями, зростає підтримка, навіть у власній партії президента, прикордонних заходів, які колись засуджували демократи і відстоював колишній президент Дональд Трамп.

Але це також гра для пана Байдена, який ризикує відійти від деяких з найглибших принципів Демократичної партії і розлютити ключові частини свого основного електорату, такі як прогресивні та молоді виборці.

“Немає сумнівів, що в цьому питанні відбулися зрушення, частково через приплив мігрантів у ці великі міста”, – сказав Девід Аксельрод, головний радник колишнього президента Барака Обами. “Існують межі того, куди він може і повинен їхати, але це майже подарунок – мати можливість, під прикриттям цього широкого пакету, робити те, що раніше, можливо, було важче зробити”.

Південний кордон є політично вразливим місцем для  Байдена, який не зміг стримати рекордну кількість мігрантів, що прямують на північ, рятуючись від бандитського насильства, бідності та стихійних лих. Очолювані республіканцями штати відправили автобуси з мігрантами до ліберальних бастіонів, таких як Вашингтон і Нью-Йорк, на знак протесту проти того, що вони характеризують як невдалу політику Байдена.

Зі збільшенням кількості перетинів кордону політичний центр тяжіння з цього питання різко змістився вправо. Опитування The New York Times та Сієнського коледжу в штатах, де відбудуться вибори, показали, що виборці віддають перевагу Трампу над Байденом у питанні імміграції з різницею в 12 пунктів.

Сенатор Джон Феттерман від штату Пенсильванія, демократ з лівими політичними поглядами, заявив, що його позиція щодо обмеження міграції ставить його в розріз з ліберальним крилом його партії.

“Я не прогресист”, – сказав пан Феттерман в інтерв’ю NBC News.

А деякі з найвідоміших губернаторів і мерів-демократів країни, чиї громади відчувають на собі тягар витрат на утримання мігрантів, чинять тиск на пана Байдена, вимагаючи від нього знайти нові шляхи подолання кризи.

Той факт, що республіканці відмовилися підтримувати подальшу допомогу Україні без нового посилення імміграції, може дати Байдену таку можливість, вважають соціологи, політичні експерти та деякі демократи.

Пан Байден заявив, що готовий піти на “значні компроміси” щодо безпеки кордонів, щоб задовольнити республіканців, які заявили, що не підтримають подальшу допомогу Україні без нового посилення контролю над імміграцією.

Деякі з пропозицій на столі включають ускладнення отримання притулку в Сполучених Штатах, і Білий дім дав зрозуміти, що готовий їх розглянути. Ідея полягає в тому, щоб підвищити стандарти, яким повинні відповідати мігранти, коли вони заявляють, що потребують притулку в Сполучених Штатах через побоювання переслідувань у себе на батьківщині.

Але республіканці також хочуть обмежити використання імміграційної політики, відомої як гуманітарне умовно-дострокове звільнення, яке дозволило тисячам афганців, українців та інших людей, що рятуються від війни і насильства, приїхати до США. Демократи ще не погодилися на цю пропозицію.

Республіканці і демократи також обговорюють політику, яка б швидко відвертала людей на кордоні, як тільки кількість арештів на кордоні досягне певного рівня.
“Було цілком очевидно, що вони розглядають речі, які будуть суперечливими”, – сказав цього тижня сенатор Річард Дурбін, демократ від штату Іллінойс, про підхід Білого дому до переговорів. “Необхідно внести зміни в нашу політику на кордоні”.

Переговори тривали протягом вихідних, але було мало ознак потенційного прориву до кінця року. І хоча Білий дім і демократи не підписали обмеження, той факт, що вони навіть розглядають їх, обурив прогресистів і захисників імміграції.

“Я просто думаю, що це прикро, що ми постійно робимо це, коли ми купуємося і намагаємося переграти республіканців”, – сказала Праміла Джаяпал, лідер Прогресивного кокусу Конгресу. “Це ніколи не спрацьовувало. Стратегія лише примусу не працює”.

Пані Джаяпал – одна з багатьох прогресистів, які, схоже, досягли точки кипіння у відносинах з Білим домом. Вони кажуть, що нещодавнє опитування не ставить перед виборцями питання про довгострокові наслідки політики, що розглядається, яка, за їхніми словами, включатиме депортацію біженців, які шукають притулку в США, і розпад сімей.

“Кидати іммігрантів під автобус – а я бачила, як це відбувається знову і знову – не є хорошою передвиборчою стратегією”, – сказала пані Джаяпал.

Помічники Байдена кажуть, що він намагається знайти компроміс, щоб забезпечити фінансову допомогу, необхідну Україні для перемоги у війні з Росією. Вони кажуть, що підхід Байдена не можна порівняти з підходом Трампа, який розділив тисячі сімей на кордоні.

Відповідаючи на запитання про можливе прийняття політики епохи Трампа в обмін на допомогу, Карін Жан-П’єр, прес-секретар Білого дому, заявила цього тижня, що стратегія Білого дому відповідає підходу пана Байдена під час минулих переговорів на Капітолійському пагорбі.

“Ми розуміємо, що для того, щоб прийти до компромісу і зробити щось від імені американського народу, потрібно знайти двопартійний спосіб зробити це”, – сказала пані Жан-П’єр.

Але деякі члени партії побоюються, що така політика відверне шукачів притулку на довгі роки.

Депутат Гейб Васкес, демократ від штату Нью-Мексико, сказав, що демократам “потрібно дивитися на щось більше, ніж політичний момент сьогоднішнього дня і те, що показують опитування”.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Таємниці, які приховував Меттью Перрі: відкриття близького друга про брехню актора

У своїх мемуарах, які були випущені у 2022 році, Меттью Перрі твердив, що від 2021 року він живе “чисто” і подолав залежність від заборонених речовин. Проте, згідно з відомостями, отриманими від його близького друга, це твердження виявилося неправдивим. Друг зірки, ім’я якого не розголошено, розповів, що Перрі ніколи не припиняв вживати наркотики, не зважаючи на […]

Чи справді сир викликає кошмари?

Багато хто чув популярне припущення: якщо з’їсти сир перед сном, можна побачити кошмари. Але чи має це наукове підґрунтя? Нове дослідження, проведене у Великій Британії, допомогло пролити світло на зв’язок між сиром і якістю сну. Компанія The Odd Company, відома товарами для комфортного сну, провела експеримент, щоб з’ясувати, як пізній сирний перекус впливає на наші […]

В Україні посилили захист працівників під час війни

З червня 2025 року в Україні набрали чинності нові правила, які регулюють звільнення працівників у період дії воєнного стану. Ці зміни покликані захистити права працівників, які опинилися в зоні активних бойових дій, і враховують особливі умови роботи в умовах війни. За оновленими нормами, роботодавці не мають права звільняти працівників за прогули, якщо відсутність співробітника пов’язана […]

Ростислав Шурма може очолити “Укренерго” (Джерела)

Як повідомляють наші джерела в Офісі Президента, Ростислав Шурма може очолили “Укренерго” замість Володимира Кудрицького. Бенефіціаром даного призначення називають Ріната Ахметова, який зберіг вплив на свого екс-менеджера та має інтереси в енергетичному секторі України. Нагадуємо, Президент України Володимир Зеленський своїм указом від 3 вересня 2024 року звільнив Ростислава Шурму з посади заступника керівника Офісу Президента. […]

Британія розглядає можливість відправки військових інструкторів до України для навчання ЗСУ

Велика Британія вивчає можливість направити своїх військових інструкторів для підготовки новобранців Збройних Сил України (ЗСУ) на заході країни. Ця ініціатива може допомогти вирішити ряд логістичних проблем та стати потужним військово-політичним сигналом підтримки України в умовах триваючої агресії з боку Росії. Повідомляють, що у Британії обговорюються плани відправити невеликі групи британських військових інструкторів на захід України. […]

Підвищення гемоглобіну за допомогою фруктів

Медики наголошують, що для підтримки здорового рівня гемоглобіну в організмі варто звернути увагу на певні фрукти. До них належать груші, яблука, айва, родзинки та курага — продукти, які сприяють збільшенню показників цього важливого кров’яного білка. Гемоглобін відповідає за перенесення кисню та водню до клітин тканин і органів. Його дефіцит може призводити до кисневого голодування тканин, […]

У США можуть запустити реаліті-шоу де іммігранти змагатимуться за громадянство

Міністерство внутрішньої безпеки США розглядає можливість створення реаліті-шоу, у якому іммігранти змагатимуться за шанс отримати американське громадянство. Про це повідомляє The Washington Post. За словами речниці міністерства Тріші Маклафлін, ініціатива перебуває на початковому етапі розгляду. Вона підтвердила, що відомство веде діалог із голлівудським продюсером і сценаристом Робом Ворсоффом. “Кожна пропозиція проходить ретельний процес перевірки перед […]

TikTok у США зобов’язали продати соцмережу до 19 січня

Федеральний апеляційний суд США ухвалив рішення, згідно з яким китайська компанія ByteDance має продати TikTok до 19 січня 2025 року. У разі невиконання цього рішення популярна соцмережа буде заблокована на території США. Таку постанову було винесено 6 грудня, повідомляє Bloomberg. ByteDance оскаржувала рішення, заявляючи, що блокування TikTok порушує Першу поправку до Конституції США, яка гарантує […]