Останні опитування показують напружену боротьбу між Камалою Гарріс та Дональдом Трампом

В американській політиці розгортається інтенсивна боротьба за президентське крісло, і останні опитування демонструють близькість результатів між Камалою Гарріс та Дональдом Трампом. Результати кількох великих опитувань фіксують перевищення рейтингу Гарріс над рейтингом Трампа.

За даними видання The Hill, яке усереднило результати 114 різних опитувань, за Гарріс готові проголосувати 47,8 % виборців, які визначилися з вибором, тоді як за Трампа – 46,4%. The Economist дає Гарріс ще більш значну перевагу: 47,8% проти 45%. The New York Times же пише, що Трамп має 47% голосів проти 48 у Гарріс. Дещо окремо стоять опитування CNBC: там стверджують, що Трамп веде з перевагою в 48% проти 46% у Гарріс.

Щоправда, перевага Гарріс перебуває в межах статистичної похибки, однак сам факт виглядає показовим.

Утім, специфіка виборчої системи США така, що загалом по країні можна набрати більше голосів, але все одно програти вибори. Тому принципово важливим є голосування в так званих штатах, що коливаються.

І там також у Гарріс є прогрес: за різними опитуваннями з початку серпня Трамп програв Гарріс штати Мічиган і Вісконсин. А The New York Times стверджує, що і в Пенсільванії Гарріс теж перемагає з рахунком 50 проти 46.

А за опитуванням Cook Political Report Гарріс випереджає (щоправда, на ті самі 1-3%) Трампа в усіх штатах, що вагаються, крім Невади, де лідирує Трамп, і Джорджії, де в обох кандидатів порівну.

Про що говорять ці дані?

Головною причиною зростання рейтингу Гарріс є великий антирейтинг Трампа. І щойно Байдена замінили на молодшу Гарріс (хоч на той момент і доволі непопулярну постать), як рейтинг кандидата від демократів одразу пішов у гору.

Ключовою проблемою Трампа вважають його занадто контрастний політичний портрет: погляди Трампа відомі, його прихильники давно визначилися з вибором, а скептиків навряд чи можна переконати.

З іншого боку, Трамп може бути впевнений, що не розгубить прихильників, а ось про Гарріс того ж сказати не можна. Її сьогоднішні успіхи значною мірою пояснюються полегшенням, яке відчули виборці Демпартії, коли Байден погодився залишити перегони на тлі дедалі гучніших розмов про його нездатність керувати країною.

Однак не факт, що нинішній спалах ентузіазму триватиме до листопада, особливо якщо республіканці докладуть достатньо сил для того, щоб показати, що Гарріс – насправді досить поганий кандидат.

Важливу роль в електоральній битві зіграють теледебати, які мають відбутися 10 вересня. У Трампа є підстави робити велику ставку на цю подію, адже Гарріс має репутацію поганого оратора, тоді як Трамп сильний у подібних шоу, та й досвіду в нього, безумовно, більше, ніж у Гарріс, яка звикла триматися в тіні Байдена.

Але в будь-якому разі республіканці після зміни кандидата від демократів будуть змушені різко змінювати свою колишню головну лінію з дискредитації конкурента – старечу неміч Байдена. Тепер тема віку б’є вже по самому Трампу.

На що тепер робитиме наголос республіканець?

Одну з можливих ліній уже позначено – Україна.

Нещодавно Трамп заявив, що Гарріс може втягнути США в Третю Світову війну. При цьому сам Трамп заявляє, що він цю проблему вирішить, швидко закінчивши війну в Україні.

Також може набути розвитку тема, з приводу якої раніше висловився (https://t.me/stranaua/162739) кандидат у віцепрезиденти Венс, – з приводу роздутих військових витрат.

“Європейці кажуть нам, що в Америці занадто багато зброї і занадто мало безкоштовної медицини. Це так. А все тому, що ми змушені фінансувати безпеку європейців, субсидувати їхню військову і промислову політику. Якщо вони самі почнуть за себе платити, у нас будуть гроші і на медицину для простих американців, і на інші потреби”, – заявляв ще у квітні Венс.

Щоправда, поки те, що кандидат від Республіканської партії почне виступати за зниження військових витрат і за безкоштовну медицину, здається неймовірним (республіканці традиційно підтримують американський ВПК і виступають проти збільшення соціальних витрат). Але, враховуючи величезні ставки на виборах і дуже непросту ситуацію Трампа з рейтингами, не можна виключати найнесподіваніших поворотів.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Деталі військового договору між Москвою та Пхеньяном

За останніми повідомленнями, Росія та Північна Корея уклали військовий договір, що містить умову про обмеження угод із сторонніми країнами, що суперечать інтересам обох держав. Це нове розкриття відображає глибину стратегічного партнерства між Москвою і Пхеньяном, а також можливі наслідки для геополітичної стабільності у регіоні. Стаття 5 підписаного вчора документа свідчить: “Кожна зі Сторін зобов’язується не […]

Італія довикликає двох гравців на визначальний матч відбору до Євро-2024 проти України

Головний тренер збірної Італії, Лучано Спаллетті, вніс корективи до складу своєї команди перед рішучими поєдинками з Північною Македонією та Україною у відборі до Євро-2024. Захисник “Лаціо” Мануель Лаццарі та оборонець “Фіорентини” Крістіано Бірагі отримали виклик на листопадові матчі, замінюючи травмованих центрального захисника “Аталанти” Рафаеля Толоя та правого захисника “Мілана” Давіде Калабрі. Крім того, через травми […]

Туреччина розриває торговельні відносини з Ізраїлем

Президент Туреччини, Реджеп Тайїп Ердоган, на 5-й конференції Міжпарламентської єрусалимської платформи, що відбулася у Стамбулі, оголосив про припинення торговельних відносин з Ізраїлем та звинуватив його у геноциді палестинців. “Ми припиняємо наші відносини з Ізраїлем, включаючи торговельний аспект, як це було оголошено нашим міністром закордонних справ”, – заявив Ердоган. Він також підкреслив продовження рішучої підтримки боротьби […]

Як президентські вибори в США вплинуть на військову допомогу Україні від Південної Кореї

Південна Корея розглядає можливість надання Україні летальної зброї, проте рішення залежить від політичної ситуації у США. Зокрема, підсумки американських президентських виборів можуть стати ключовим фактором для ухвалення такого рішення. За даними Financial Times, південнокорейські чиновники більш схильні до надання зброї Україні після повідомлень про участь військових КНДР у війні на боці Росії. Однак, на думку […]

Пєсков виразив протест щодо заборони присутності російських журналістів на Олімпійських іграх в Парижі

У понеділок Москва засудила рішення французької сторони відмовити в акредитації кільком російським журналістам на Олімпійських іграх, які відбудуться у Парижі. За інформацією від Reuters, в Кремлі це рішення було оцінене як “неприйнятне”. «Ми вважаємо, що вони не побічно, а безпосередньо утискають права ЗМІ та, безумовно, порушують усі зобов’язання Франції, які в неї є перед ОБСЄ […]

Макрон скликав на сьогодні термінову зустріч із лідерами близько 20 західних країн через Україну

Обговорять, зокрема, можливість закупівлі снарядів у третіх країнах. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву Парижа. “Ми не приречені і не похмурі. Ми хочемо, щоб Росія це зрозуміла. Росії доведеться розраховувати на те, що ми всі разом покладемо край цій війні і відновимо права України. Ми хочемо послати Путіну дуже чіткий сигнал про те, […]

Чому вимерли динозаври: відповідь за допомогою штучного інтелекту

Вчені відомої Дармутського університету разом із доктором Юренгіном Келлером вирішили використати штучний інтелект для встановлення причини масового вимирання динозаврів. Замість традиційного методу прямого аналізу, вони використовували зворотний інжиніринг, де комп’ютер будує теорії від наслідків до причин. За результатами дослідження, вчені прийшли до висновку, що основною причиною вимирання динозаврів був не тільки удар астероїда, але й […]

Зеленський ввів санкції проти 51 осіб і 134 компаній

Президент України Володимир Зеленський впровадив нові економічні санкції, охопивши 51 особу та 134 компанії, з метою зміцнення економічного тиску на деякі кількі визначених осіб та юридичних структур. Це рішення було прийнято в контексті заходів Ради національної безпеки України. Указ №850/2023 спрямований на 8 фізичних осіб та 15 компаній, серед яких знаходяться громадяни Кіпру, України та […]