Нова перешкода допомозі від США, за яку вже проголосував Сенат

Допомога від США, за яку вже проголосував Сенат, натрапила на нову перешкоду – спікер Палати представників США Майк Джонсон, який виступає проти виділення допомоги, оголосив перерву в роботі палати до кінця лютого.

Усі голосування в Палаті представників на п’ятницю скасовано, і члени палати повернуться до роботи тільки з 28 лютого, що відкладає довгоочікуване голосування за рішення щодо коштів на продовження підтримки України щонайменше на два тижні.

“Замість того, щоб припинити політизувати питання, від яких залежить безпека держави, спікерка Джонсон відправляє палату на дострокову, незаслужену перерву і цим посилює убивчі воєнні зусилля Росії та іранського режиму коштом нацбезпеки США, наших робочих місць і найближчих союзників”, – обурився представник Білого дому Ендрю Бейтс.

Джонсон у відповідь розкритикував Білий дім вустами прессекретаря Палати представників, зазначивши, що на його прохання про зустріч із президентом Байденом не погодилися.

Наразі невідомо, чи погодиться достатня кількість республіканців у Палаті представників підтримати проєкт після його схвалення в Сенаті. Але деякі з них уже публічно тиснуть на спікера Палати Майка Джонсона, вимагаючи схвалення документа. Нагадаю, ідеться про 61 млрд доларів для України на підтримку її зусиль із протистояння агресії РФ, 14 млрд доларів для Ізраїлю в його війні проти ХАМАС і ще 4,83 млрд доларів для підтримки партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, зокрема Тайваню, та стримування агресії з боку Китаю.

У Конгресі США тим часом обговорюють щонайменше два “плани Б” для схвалення допомоги Україні. Найоптимальніший варіант полягає в застосуванні discharge petition – процедури, яка дає змогу винести питання на голосування, оминаючи комітети та спікера.

Для застосування discharge petition потрібно зібрати підписи простої більшості членів Палати представників, тобто 218. У демократів уже є петиція з 213 підписами, яку вони готували минулого року під час дискусій щодо підвищення стелі державного боргу США.

Новий член Палати представників від демократів Том Суоззі (обраний після виключення з палати республіканця Джорджа Сантоса), ймовірно, також поставить свій підпис. Але кілька демократів-прогресивістів можуть свої підписи відкликати, бо вони виступають проти військової допомоги Ізраїлю.

Тому для успіху discharge petition демократам у нижній палаті Конгресу потрібно заручитися підтримкою кількох республіканців. Для них це політичний ризик, оскільки вони відкрито виступають проти свого керівництва. Наразі публічно про можливість приєднатися до петиції заявив лише один республіканець Грег Мерфі.

Другий альтернативний варіант схвалення допомоги Україні в Конгресі передбачає ухвалення альтернативного законопроєкту, який містив би заходи для безпеки кордону США з Мексикою та фінансування Ізраїлю, України і Тайваню.

За словами одного з ініціаторів, республіканця Дона Бейкона, вартість пакета становитиме близько 60 млрд доларів, з яких приблизно 40 млрд піде на Україну. Вони вважають, що їхній законопроєкт має більше шансів на ухвалення, бо не містить коштів на гуманітарну допомогу палестинцям у Газі.

Нагадаю, в Україні заявили, що без фінансування США зможуть утримувати ситуацію на фронті та в економіці ще близько двох місяців.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Берегова охорона США виявила російський корабель у виключній економічній зоні біля Аляски

Катер берегової охорони США, який здійснював планове патрулювання навколо Алеутських островів Аляски, виявив російський корабель, що перебував у міжнародних водах, але в межах виключної економічної зони США. Це сталося приблизно за 48 кілометрів на південний схід від перевалу Амукта, повідомляє Associated Press News. Екіпаж катера берегової охорони США Alex Haley виявив судно в понеділок, а […]

Зеленський розкритикував підхід Бессента до переговорів з Україною

Президент України Володимир Зеленський прокоментував переговори з міністром фінансів США Скотом Бессентом щодо майбутньої угоди про ресурси, підкресливши, що Україна не буде під тиском і буде домагатися вигідних умов для обох сторін. Зі слів Зеленського, США мають забезпечити технології та робочі місця, а Україна готова надати свої надра для взаємовигідної співпраці. “Я вважаю, проблеми Бессента […]

Шахраї розсилають фальшиві повідомлення від імені Укрпошти

Укрпошта попереджає українців про нову схему шахрайства, де зловмисники видають себе за представників поштової служби. Згідно з повідомленням, яке було опубліковано на офіційному Facebook-акаунті Укрпошти 11 квітня, шахраї почали розсилати повідомлення, в яких просять оновити дані для “отримання посилки”. Шахраї відправляють смс або електронні листи, у яких стверджують, що посилка не може бути доставлена через […]

Польща приймає нову базу протиракетної оборони НАТО

13 листопада в Польщі офіційно відкривається нова база протиракетної оборони НАТО, оснащена американською системою Aegis. Ця система включає радари та пускові установки ракет SM-3, здатні ефективно збивати балістичні ракети малої та середньої дальності. Відкриття бази анонсував голова Міністерства закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський. Об’єкт розташований за 165 км від Калінінградської області Росії. За словами Сікорського, […]

Велика Британія, Японія та Італія уклали угоду про створення малопомітних винищувачів

Велика Британія уклала міжнародну угоду з Японією та Італією щодо майбутньої програми бойової авіації, спрямованої на створення інноваційного стелс-винищувача з надзвуковими можливостями та передовими технологіями. Заявлено, що цей стелс-винищувач буде покликаний покращити військовий потенціал, розвиток та стратегічні переваги для усіх трьох країн. Проєкт визначає ключовий етап Глобальної бойової авіаційної програми (GCAP), ініціатива якої базуватиметься у […]

Посуха на островах Майотта в Індійському океані призводить до недостатності питної води

Протягом останніх чотирьох місяців острів Майотта, розташований в Індійському океані біля східного узбережжя Африки та маючи населення близько 310 000 осіб, стикався із серйозною водною кризою через екстремальні погодні умови. Ця ситуація є результатом несприятливого поєднання природних факторів та впливу людської діяльності на клімат. Майотта переживає одну з найгірших посух у своїй історії, а вплив […]

Перед смертю у в’язниці Олексій Навальний написав мемуари

За кілька років до смерті в російській в’язниці Олексій Навальний, російський опозиційний лідер, писав мемуари про своє життя та діяльність як продемократичного активіста. Мемуари під назвою «Патріот» будуть опубліковані в Сполучених Штатах Нопфом 22 жовтня, перший у півмільйона примірників і одночасний випуск у кількох країнах. Навальний, який здобув світову популярність як запеклий критик російського президента Володимира […]

Зменшення кількості банків на ринку України

Протягом третього кварталу 2023 року кількість працюючих банків в Україні зменшилася до 63-х, оголошено про ліквідацію АКБ “Конкорд” та визнання Укрбудінвестбанку неплатоспроможним. За даними Національного банку України (НБУ), це зменшення не суттєво позначилося на роботі банківського сектору. У серпні АКБ “Конкорд” був виведений з ринку та розпочата його ліквідація через систематичне порушення вимог у сфері […]