NASA, ймовірно, відкладе амбітні плани щодо досягнення Місяця

Зворотний відлік до наступної подорожі Америки на Місяць, швидше за все, знову затягнеться.

Аудит, проведений головним наглядовим органом уряду, передбачає, що NASA відкладе запуск Artemis III, першої подорожі людини на поверхню Місяця з часів «Аполлона-17» у 1972 році. Висадка на Місяць з екіпажем спочатку була запланована на наступний рік, а тепер офіційно запланована на грудень 2025 року.

Але не розраховуйте на це. «NASA та його підрядники досягли прогресу, включаючи виконання кількох важливих етапів, але вони все ще стикаються з численними проблемами з розробкою» передових скафандрів та системи космічного транспорту, виявило Управління урядової звітності (GAO) під час нещодавнього аудиту місії. Як наслідок, зліт “навряд чи відбудеться у 2025 році”.

Аудитори GAO прогнозують дату запуску на початку 2027 року, якщо розробка піде за звичайним графіком NASA. В даний час NASA має “амбітний графік … На 13 місяців коротше, ніж у середньому”, – написали в GAO. «Складність польоту людини в космос говорить про те, що нереалістично очікувати, що програма завершить розробку більш ніж на рік швидше, ніж в середньому для великих проектів NASA, більшість з яких не є проектами польотів людини в космос». У той час як NASA сподівалося просунутися швидше, ніж зазвичай, GAO заявила, що програма «досягає ключових подій повільнішими темпами».

Фактично, запуск у 2027 році буде ближчим до початкової мети NASA у 2028 році. Це було до березня 2019 року, коли за президента Дональда Трампа «Білий дім наказав NASA прискорити свої плани щодо висадки на Місяць» до 2024 року, згідно з аудитом, «частково для того, щоб створити відчуття терміновості у поверненні американських астронавтів на Місяць».

У листопаді 2021 року NASA перенесло посадку щонайменше на 2025 рік. Космічне агентство заявляє, що Artemis III стане першою місією на південний полюс Місяця і “висадить першу жінку та першу кольорову людину на поверхню Місяця”, водночас зазначаючи, що їхній вибір ґрунтуватиметься на правильному екіпажі для місії. До сих пір всі 12 місячних ходів були білими американцями.

NASA офіційно не оголосило про перенесення, але визнало цю ймовірність в електронному листі The Washington Post. Агентство заявило, що працює зі своїми партнерами “над розробкою графіка шляху до Artemis III”. … Усі підрядники та партнери для різних елементів Artemis повинні вчасно виконати завдання для успіху місії та цілей агентства з розвідки».

Це дуже хитромудрий проект. Різні ускладнення можуть перешкодити своєчасним авіаперельотам з одного міста в інше, але це ніщо в порівнянні з переміщенням екіпажу людей на відстань 238 855 миль в нелюдське середовище.

«Місія Artemis III є третьою в серії все більш складних місій, спрямованих на підтримку лідерства США в освоєнні космосу, створення стійкої присутності на Місяці протягом наступного десятиліття, — заявили в GAO, — і, зрештою, подорожі на Марс».

Так само, як сьогоднішні автомобілі складніші, ніж ті, яким півстоліття, так і сьогоднішні операції з посадки на Місяць. Це включає в себе місячні костюми астронавтів і «систему посадки людини», яка транспортує членів екіпажу з космічного корабля на поверхню Місяця. П’ятирічна вартість обох у бюджетному запиті президента Байдена становить 12,4 мільярда доларів.
На додаток до амбітного графіка, у звіті GAO наводяться такі причини затримки графіка:

● Затримки з «ключовими подіями». Серед них – знищення апарату SpaceX, центрального для місячної місії, який “почав розпадатися приблизно через 4 хвилини польоту після того, як апарат відхилився від очікуваної траєкторії, втратив висоту і почав падати” під час орбітального льотного випробування у квітні. Вісім з 13 ключових подій у розвитку системи посадки були відкладені на 13-<> місяців.

● Залишилося багато роботи, в тому числі над методами «транспортування палива на склад у космосі перед передачею цього палива в систему посадки людини». … SpaceX досягла обмеженого прогресу в розвитку технологій, необхідних для підтримки цього аспекту свого плану». Компанія SpaceX, заснована Ілоном Маском, не відповіла на запит про коментар.

● Виклики дизайну. Компанія Axiom, підрядник скафандрів, також стикається зі значними проблемами. “Наприклад, оригінальна конструкція NASA не забезпечувала мінімального обсягу екстреного життєзабезпечення, необхідного для місії Artemis III”, – заявили в GAO. «У результаті представники Axiom заявили, що вони можуть змінити деякі аспекти скафандра, що може затримати його доставку для місії».

Рассел Ралстон, віце-президент Axiom, повідомив електронною поштою, що компанія «активно займається інноваційною роботою» над технологіями скафандрів, «необхідними для підтримки 60 хвилин екстреної підтримки життя». Як зазначається у звіті, це перспективна робота, яка може зайняти додатковий час».

Ці побоювання не нові. У серпні 2021 року Офіс генерального інспектора NASA задокументував затримки з розробкою скафандрів і заявив, що до того часу, коли буде завершено роботу над двома новими системами скафандрів, які називаються Extravehicular Mobility Units, які включають апаратне забезпечення, що з’єднує астронавтів з літальними апаратами, «NASA витратить понад мільярд доларів на розробку та складання своїх скафандрів наступного покоління». Нинішні моделі були відремонтовані та частково перероблені, але їм все ще 45 років. Через затримки GAO заявила, що «NASA матиме відносно короткий проміжок часу, щоб забезпечити» виконання всіх вимог безпеки «до початку місії».
Затримка Artemis III не є несподіванкою для Джона М. Логсдона, засновника та колишнього багаторічного директора Інституту космічної політики Університету Джорджа Вашингтона. Аудит GAO «перегукується з досить поширеною думкою в космічному співтоваристві про те, що нам знадобиться набір чудес зараз, щоб зустріти дату 2025 року», — сказав він. «Занадто багато речей має бути правильним, щоб це стало можливим».

Крім того, додав він, “затримки є частиною загальної схеми в програмі”.

Згідно з поточним графіком, програма NASA «Місяць на Марс» включає сім місій Artemis до 2031 року. Розклад кожної місії залежить від попередніх місій. «Артеміда» I і «Артеміда II» відставали від графіка. Артеміда III успадкувала їх запізнення. У вересні 2022 року GAO виявила, що «NASA кілька разів відкладало терміни місії Artemis і ключові етапи програми. … Затримки із запуском Artemis I мають каскадний вплив на графіки місій Artemis II і III, оскільки між цими місіями потрібен мінімальний час. NASA також відклало місію Artemis II на травень 2024 року, на 13 місяців пізніше початкової дати запуску у квітні 2023 року.

Але як тільки всі перегини будуть опрацьовані, «ця місія відкриє майбутнє, в якому люди будуть постійно отримувати доступ до Місяця», прогнозують в NASA, «а місії з дослідження планет будуть в межах досяжності».

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Грузія таємно допомагає Росії у війні – ЗМІ

Грузія продовжує постачати до Росії товари подвійного призначення, попри заяви про дотримання західних санкцій. Це стало відомо з розслідування грузинського видання iFact. Такі товари, як дрони, комп’ютерні процесори, GPS-пристрої та карти пам’яті, потрапляють до Росії через Грузію. Згідно з розслідуванням, ці товари надходять до Росії як безпосередньо з Грузії, так і через кілька інших країн. […]

Президент США прокоментував звинувачення Зеленського щодо впливу РФ на команду Білого дому

Президент США Дональд Трамп прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського, який припустив, що Росія змогла вплинути на деяких осіб у команді Білого дому. Це сталося після того, як Зеленський висловив свою думку в інтерв’ю для журналу Time, в якому він зауважив, що Росія, ймовірно, використала інформаційний вплив на деяких представників адміністрації Трампа. Відповідаючи на запитання […]

Три поширені продукти, яких варто уникати для здоров’я кишківника

Неправильне харчування може мати значний вплив на здоров’я вашого кишечника. “Запальна” їжа, яка містить багато рафінованого цукру, нездорових жирів та оброблених інгредієнтів, може викликати запалення у травному тракті, що призводить до дисбалансу мікробіома та серйозних проблем із травленням. Про це йдеться у матеріалі SheFinds. Чому запалення небезпечне для кишківника? Регулярне споживання продуктів, які викликають запалення, […]

У США розробили стовбурову терапію яка дає шанс на життя без інсуліну

Революційна терапія на основі стовбурових клітин дала проривні результати в лікуванні тяжкої форми цукрового діабету 1 типу. Як повідомляє ScienceAlert, у клінічному дослідженні, проведеному за участю 12 пацієнтів, десятеро з них змогли повністю припинити прийом інсуліну вже через рік після лікування. Нову методику розробила американська біотехнологічна компанія Vertex Pharmaceuticals, яка базується в Бостоні. Суть терапії […]

Суд ухвалив рішення на користь Джуліана Ассанжа, обвинуваченого в розголошенні держтаємниць США

У Британії продовжується розгляд справи щодо екстрадиції засновника WikiLeaks, Джуліана Ассанжа, до Сполучених Штатів Америки. Наразі суд відклав прийняття остаточного рішення з метою переконатися, що Сполучені Штати не застосують до Ассанжа смертну кару. Джуліан Ассанж перебуває під вартою у британській в’язниці вже протягом кількох років. Він був арештований у 2019 році за порушення умов застави […]

Багатство мільярдерів зростає тричі швидше за рівень зменшення бідності

Згідно з новим звітом Oxfam, у 2024 році багатство мільярдерів зросло на два трильйони доларів, що є утричі більшим темпом зростання порівняно з попереднім роком. Це зростання спричинило значну диспропорцію в розподілі багатства, адже в той час, як найбагатші люди світу продовжують збільшувати свої статки на мільйони доларів щодня, рівень бідності майже не змінився. За […]

Дженніфер Лопес вражає весільною сукнею у кліпі Can’t Get Enough

Американська співачка та акторка презентувала довгоочікуваний кліп “Can’t Get Enough”, в якому вона представила себе у білій весільній сукні, створеній українським дизайнером Іваном Фроловим. У цій корсетній сукні, що вирізняється впізнаваними серцеподібними вирізами, вона привертає увагу. Вбрання входить до колекції осінь-зима 2023−2024, представленої на Тижні моди в Лондоні. Дизайнер Іван Фролов розповів, що стилісти Дженніфер […]

Вплив компліментів на емоційний стан людини

Бути милосердним — це не тільки прикрашати особливі моменти, але і приносити радість в повсякденне існування. Отримати несподівану похвалу, як свіжий подих, піднімає настрій, а комплімент робить світло в серці яскравішим. Однак варто бути обережними з неправильними компліментами, оскільки вони можуть не тільки не викликати позитивних емоцій, а й викликати конфлікти. “Комплімент, який відповідає ситуації, […]