Китай почав надавати Росії летальну зброю для конфлікту в Україні

Міністр оборони Великої Британії, Грант Шаппс, висловив занепокоєння щодо можливості постачання Китаєм Росії летальної зброї для використання у конфлікті з Україною. Під час оборонної конференції в Лондоні він заявив, що інформацію про такі поставки отримали спецслужби Великої Британії та США.

“Ми маємо свідчення про співпрацю між Росією та Китаєм у галузі військового обладнання, яке може бути використане в Україні”, – сказав Шаппс. “Американська й британська розвідка підтвердять, що летальна допомога надходить із Китаю до Росії, а звідти вже може потрапити в Україну”.

Відзначається, що обсяг торгівлі між Пекіном і Москвою зросла на 65%, що, за словами Шаппса, свідчить про поглиблення відносин між двома країнами.

“Це нові розвіддані, які я можу сьогодні розкрити. Я вважаю, це дуже важливо”, – додав він.

Проте, міністр оборони не уточнив, про яку саме китайську зброю йдеться. Рейтер повідомив про іншу версію висловлювань Шаппса, зазначаючи, що за його словами, летальна військова допомога “вже надходить або буде надходити” із Китаю до Росії.

Раніше з’являлися повідомлення про те, що Китай став основним постачальником товарів для виробництва різних видів зброї, зокрема ракет, у Росії. Держсекретар США Ентоні Блінкен у інтерв’ю BBC під час свого візиту до Пекіна минулого місяця наголосив, що Китай має ключове значення для підтримки російської оборонно-промислової сфери.

Сьогодні голова Держдепартаменту США повідомив, що Росія досягла історичного рекорду з виробництва зброї. За його словами, Москва отримує “величезну кількість” верстатів, мікроелектроніки, оптики, переважно з Китаю.

“70% верстатів і 90% мікроелектроніки надходять із Китаю”, – зазначив Блінкен.

Крім того, британський аналітичний центр RUSI висловив попередження щодо можливого використання китайських супутникових технологій для розвідки на лінії фронту в Україні.

У середині травня президент Володимир Путін здійснив візит до Китаю, де він привіз із собою всіх ключових чиновників російського уряду, що розпочали роботу після його інавгурації на наступний термін.

Це став другим візитом очільника Кремля до Китаю протягом семи місяців і четвертою зустріччю двох лідерів з того часу, як Росія розпочала повномасштабну війну проти України в лютому 2022 року.

Протягом цього часу Пекін став життєво важливим партнером для Москви, оскільки намагається пом’якшити вплив західних санкцій, введених через воєнну агресію РФ. Президент Китаю Сі Цзіньпін називає Путіна “дорогим другом”, не критикує його за вторгнення в сусідню країну та поділяє його невдоволення гегемонією Заходу.

Основне, що об’єднує керівників Росії та Китаю, – неприязнь до Заходу, але з великими застереженнями. Путін розглядає Захід як абсолютне зло, яке намагається заблокувати його шлях. Тим часом, Сі сприймає США та Європу як рівноправних та багатих партнерів, не бажає їх втрачати і користується зустрічною повагою.

Сі давно стверджує, що всі дії Заходу за вказівкою США спрямовані на стримування Китаю.

Путін також стверджує, що Захід намагається оточити Росію з усіх боків. Саме це він вважає причиною вторгнення в Україну, і перед візитом до Китаю він ще раз пояснив китайській публіці, що конфлікт стався через те, що США не поважають Росію.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії доступ до багатих західних ринків, технологій та кредитів різко зменшився. Саме вони стали каталізатором бурхливого зростання російської економіки протягом першої половини 25-річного правління Путіна.

Тепер Кремль терміново шукає аналогії у Китаї.

Пекін став ключовим постачальником автомобілів, одягу, сировини та багатьох інших товарів в Росію після запровадження західними країнами санкцій проти неї. У 2023 році обсяг товарообігу між Росією та Китаєм встановив історичний рекорд, перевищивши 240 мільярдів доларів – що на 64% більше, ніж у 2021 році (до вторгнення Росії в Україну).

Проте деякі експерти вважають, що рекордне зростання торгівлі між Китаєм і Росією, тільки на перший погляд, виглядає позитивно. Частка РФ у китайському товарообігу є скромною. Натомість для Росії КНР – основне джерело імпорту.

На момент 2023 року Китай став головним торговельним партнером Росії, тоді як Росія стала лише шостим за величиною торговельним партнером Китаю.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Південна Корея сумнівається в істинності заяви КНДР про випробування підводної ядерної системи

Південна Корея висловила сумніви щодо правдивості заяви Північної Кореї про успішне випробування підводної системи ядерної зброї. У відомстві південнокорейського президента зазначено, що це може бути “перебільшеним і сфабрикованим” твердженням. У випадку, якщо випробування все ж відбулося, представники Південної Кореї висловили припущення, що це може бути пов’язано з торпедою, проте надто малоймовірно, що це система з […]

Укрзалізниця відновила онлайн-продаж квитків після масштабної кібератаки

Укрзалізниця” відновила онлайн-продажі квитків та повернення після масштабної кібератаки, яка торкнулася ключових операційних систем компанії. Офіційне повідомлення про це було опубліковане в Телеграм-каналі “Укрзалізниці”. Відновлення роботи сайту та застосунку тривало 89 годин безперервної роботи. Компанія зазначає, що, незважаючи на безпрецедентну атаку на інфраструктуру залізниці, вдалося запобігти витоку будь-якої інформації. “Попри постійні атаки ворога на інфраструктуру, […]

Гарвардські вчені вразили новими даними про небезпеку самотності

Дослідження підтверджують, що регулярне та активне спілкування з іншими людьми має позитивний вплив на здоров’я і може збільшити тривалість життя. Соціальна взаємодія допомагає організму боротися з наслідками хронічного стресу та підвищує психічний добробут. Психіатр і психоаналітик Гарвардської медичної школи Роберт Волдінгер стверджує, що ключ до здоров’я і щастя багато в чому залежить від позитивних відносин […]

Поліція про вибух Cybertruck як ймовірний акт самогубства

Поліція Лас-Вегаса розглядає вибух автомобіля Tesla Cybertruck біля готелю Trump International як акт самогубства. Про це заявив шериф Лас-Вегаса Кевін Макмехілл на пресконференції 2 січня, повідомляє Washington Post. За версією слідства, водій автомобіля отримав вогнепальне поранення в голову перед тим, як відбувся вибух. У салоні авто було знайдено один із пістолетів, що лежав біля ніг […]

США та ЄС не досягли прогресу в переговорах про тарифи

Переговори між Європейським Союзом та США щодо тарифів на товари не принесли значного прогресу, повідомляє агентство Bloomberg. Європейський комісар з питань торгівлі Марош Шефчович залишив місце зустрічі без чіткого уявлення про позицію США, оскільки розбіжності між сторонами залишаються. На переговорах американська сторона дала зрозуміти, що не планує повністю скасовувати існуючі тарифи на товари, зокрема, взаємні […]

Індивідуальні рекомендації експертів: найкращі види тренувань, підібрані залежно від типу особистості

Експерти склали список рекомендацій для тренувань, які найкраще відповідають різним типам особистості. Виявилося, що вибір вправ може залежати від того, наскільки вони відчуваються приємними для конкретної особи. Нове дослідження вказує, що якщо тренування виглядає для людини як складна робота, то ймовірно, воно просто не підходить її типу особистості. Так, експерт з харчування та фітнесу Том […]

Путін закликав створити нову систему безпеки в Євразії з участю країн НАТО

Президент РФ Володимир Путін закликав до створення нової системи безпеки в Євразії, яка могла б включати європейські країни НАТО. Про це він заявив на зустрічі з керівництвом російського МЗС. “Настав час розпочати широке обговорення нової системи двосторонніх та багатосторонніх гарантій колективної безпеки в Євразії. У перспективі необхідно поступово згорнути військову присутність зовнішніх держав у євразійському […]

Новий етап боротьби з політичним фінансуванням у Держфінмоніторингу

За інформацією наших джерел, нещодавно призначений перший заступник Голови Держфінмоніторингу Богдан Корольчук являється протеже Олега Татарова, а до його “неофіційних” обов’язків на новій посаді буде входити збір інформації компроментуючого характеру на “спонсорів опозиції”. Нагадаємо, Богдан Корольчук розпочинав свою кар’єру в органах внутрішніх справ (МВС), з 2015 по 2023 рік працював у Нацполі. Вершиною кар’єри Корольчука в правоохоронних […]