Країни Балтії збудують “лінію оборони” з сотнями бункерів на кордоні з Росією

Країни Балтії домовилися створити “лінію оборони” на кордоні з Росією. Естонія, Латвія та Литва будуватимуть бункери. Необхідність створення оборонної зони випливає з домовленостей, досягнутих на саміті НАТО у 2022 році.

Естонія збудує на своєму східному кордоні приблизно 600 бетонних бункерів для відбиття потенційної російської агресії, деякі з них – біля Чудського озера, пише естонське видання Postimees.

Міністри оборони країн Балтії у п’ятницю на зустрічі у Ризі домовилися, що аналогічну оборонну зону на східному кордоні створять Латвія та Литва, зазначає видання.

“Війна в Україні знизила наступальну міць Росії, але, за різними оцінками, вона готова відновити її протягом двох-трьох років. Ми маємо бути готовими і зробити ціну нападу на Естонію для Росії якомога вищою”, — сказав радник віце-канцлера Міноборони Естонії Кайдо Тійтуса.

За словами Тійтуса, кожен бункер, згідно з проєктом, мають вміщати приблизно 10 військових на площі 35 кв. метрів

Спорудження бункерів почнеться 2025 року. Закладання мін, розміщення “зубів дракону” та використання колючого дроту у мирний час не планується, але їхні запаси накопичуватимуть в зоні оборони, пише ERR.

Бункери на кордоні, як випливає з його слів, необхідні для того, щоб захистити територію Естонії з першого ж метра.

Необхідність створення Балтійської оборонної зони випливає з домовленостей, досягнутих на саміті НАТО в Мадриді у 2022 році. Тоді йшлося про те, що альянс буде захищений з першого метра, пише портал ERR.

Від “натягнутого дроту” до лінії оборони

Від стратегії “натягнутого дроту” до ешелонованої оборони – за кілька років концепція оборони країн Балтії від потенційно можливого нападу Росії змінилася кардинально.

Раніше завданням обмежених іноземних сил НАТО в балтійських державах було переконанти потенційного супротивника, що напад на одну країну буде нападом на весь блок — це називалося тактикою “натягнутого дроту”.

Крім того, контингенти мали стримувати супротивника, чекаючи, поки підтягнуться основні сили. Однак при цьому в альянсі у багатьох були сумніви, що Росію вдасться стримати.

Тепер країни НАТО впевнені у своїх силах і здатності стримати російську армію на східних рубежах. Будівництво оборонної лінії — найвірніша ознака цієї впевненості.

Зміна підходу відбулася під впливом двох чинників.

По-перше, Росія продемонструвала, що здатна розпочати бойові дії проти сусідньої держави, тож “натягнутий дріт” може і не спрацювати. По-друге, війна в Україні показала, що добре підготовлена оборона може бути дуже ефективною.

2022 року російські війська зіткнулися з такою українською обороною на Донбасі, а влітку 2023 року вже українська армія так само не змогла далеко просунутися під час наступу на півдні країни, де Росія за кілька місяців змогла збудувати польові укріплення.

Плани оборони балтійських країн обговорили та затвердили на останньому саміті НАТО у Вільнюсі.

Будівництво укріплень – лише мала їх частина. Вони також включають кількісне та якісне посилення присутності військового контингенту НАТО у країнах Балтії.

Навесні у Німеччині, Польщі та країнах Балтії заплановано великі навчання “Стійкий захисник”, які включатимуть від 500 до 700 повітряних бойових вильотів та маневри понад 50 кораблів.

Понад 40 тисяч військовослужбовців відпрацьовуватиме сценарій відбиття російської агресії проти одного з членів альянсу. Проводити такі навчання планують двічі на рік.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Єврокомісія виділить Україні Ще €1,5 млрд фінансової допомоги

Голова Єврокомісії, Урсула фон дер Ляєн, оголосила, що Україні буде виділено ще один транш фінансової допомоги в розмірі €1,5 млрд. Це вже десятий транш від Європейського Союзу, що додається до попередніх дев’яти, які Україна отримала у жовтні цього року. Фон дер Ляєн наголосила, що фінансування з боку Європи було спрямовано на підтримку економічної стабільності та […]

Шведські злочинні угруповання поширюються по Європі

Коли у 2000 році було відкрито міст між Копенгаґеном і Мальмьо, його назвали «символом скандинавської єдності», який поступово розмивав кордони між країнами. Але тепер північноєвропейські держави можуть зіткнутися з новими проблемами, оскільки хвиля злочинності, яка шириться на південь через протоку Оресунн, викликає все більше занепокоєння. Про це повідомляють британські журналісти з впливового видання The Times. […]

Росія підтримує Іран у конфлікті з Ізраїлем

За інформацією зарубіжних ЗМІ, Росія надає допомогу Ірану в його війні проти Ізраїлю, передаючи дані про американські та ізраїльські військові переміщення. Це нові занепокоєння щодо ескалації конфлікту на Близькому Сході, де вже давно тривають напруженість і збройні протистояння. Росія застерегла іранську владу про те, що Ізраїль планує напад, за кілька годин до його початку. Про це інформує Sky News […]

Китай і РФ відповіли Кулебі

Китай, висловився на підтримку початку переговорів між Україною та Росією, однак наголосив, що умови для цього ще не дозріли. Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Ван І під час зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою. Заява зроблена у контексті останніх подій, коли Україна і Росія почали подавати сигнали про готовність до діалогу. Ван І […]

Страшні, але природні цифри: Зеленський і кількість “Героїв України”

Президент Володимир Зеленський, за п’ятирічку свого правління, нагородив званням “Герой України” 424 людини. Ця цифра вразливо виходить за рамки порівняння з попередником – Петром Порошенком, який протягом свого п’ятирічного президентства нагородив званням “Герой України” значно менше осіб. Природно, що за Порошенка “Героями України” в більшості – 71%, це цивільні особи. При Зеленському нагороджено тільки 6% […]

Скільки днів війни оплачує кожна країна ЄС, купуючи енергоносії у Росії

Незважаючи на скорочення залежності від російських енергоносіїв після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, країни Європейського Союзу продовжують підтримувати російську економіку через енергетичний імпорт. За даними на 19 жовтня 2024 року, загальна сума, яку ЄС витратив на закупівлю енергоносіїв у Росії, сягнула 204 мільярдів євро. Це дозволяє Росії фінансувати свої військові дії, витрачаючи близько 36,6 […]

Срібний амулет змінює уявлення про раннє християнство в Римській імперії

Унікальний срібний амулет, знайдений у стародавньому похованні в Німеччині, став одним із найстаріших свідчень християнства на території північніше Альп. Ця знахідка, датована III століттям н.е., привернула увагу науковців своїм незвичайним текстом латинською мовою, що може змінити уявлення про поширення і практику християнства в Римській імперії. Амулет, завдовжки лише 3,5 см, було знайдено в могилі в […]

Ріші Сунак відклав відставку Тоні Радакіна на рік

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак відклав відставку начальника Штабу оборони збройних сил країни Тоні Радакіна на рік, щоб адмірал продовжував допомагати Україні з розробкою її військової стратегії, пише The Times. За словами джерел видання, Радакін, зокрема, допоміг Києву зі стратегією атак на російський Чорноморський флот, а також зіграв “неоціненну роль” у координації підтримки з боку […]