Конгрес провалив голосування за пакет фіндопомоги Ізраїлю без України

У вівторок, 6 лютого, законопроєкт від спікера Палати представників Майка Джонсона щодо надання військової допомоги виключно Ізраїлю не отримав підтримки в Палаті представників Конгресу США. Більшість конгресменів вважають цей документ “політичним трюком”, який не відображає реальний стан справ та не має відношення до права Ізраїлю на самооборону.

Законопроєкт, представлений Майком Джонсоном, містив видачу фінансової допомоги виключно на підтримку Ізраїлю та американських сил у регіоні Близького Сходу. Джонсон вважав це пріоритетною мірою, яка повинна бути відокремлена від інших аспектів національної безпеки.

Законопроєкт був винесений на голосування представником Республіканської партії Кеном Калвертом. Більшість демократів, навіть ті, хто вважає себе прихильниками Ізраїлю, відхилили його, оцінивши як “політичний трюк”, що не відображає права Ізраїлю на самозахист.

Калверт запевнив, що його пропозиція є “чистим законопроєктом”, який не містить менш популярних положень про національну безпеку.

“Твердження про те, що цей законопроєкт є політичним, є абсолютно неправдивими. Сьогодні ми маємо можливість віддати сильний сигнал: Сполучені Штати стоять на боці Ізраїлю. Єдині, хто робить це політичним, – це ті, хто виступає проти нього”, – заявив він перед голосуванням.

Спікер Джонсон заявив, що після того, як законодавці “відповідатимуть” за Ізраїль, вони будуть “працювати” над іншими питаннями. “Ми повинні розглядати ці заходи незалежно один від одного. Я вважаю, що це вони заслуговують”, – сказав він журналістам.

Проте напередодні голосування десятки законодавців, включаючи лідерів Демократичної партії та членів ультраконсервативної фракції у Палаті представників, заявили про свій намір відхилити законопроєкт.

Недовго до голосування лідер демократичної меншості у Палаті представників Хакім Джеффріс, лідер демократів Кетрін Кларк і голова фракції демократів Піт Агілар у меморандумі “Шановні колеги” заявили про свою готовність підтримати будь-які серйозні двопартійні зусилля через особливі стосунки між Сполученими Штатами та Ізраїлем.

Але вони відзначили, що окремий закон “представлений не з добрими намірами”.

“Ймовірно, це абсолютно очевидна та цинічна спроба екстремістів MAGA (Make America Great Again – “Зробімо Америку великою знову”. – ред.) підірвати можливість укладення всеосяжного двопартійного пакету фінансування, спрямованого на вирішення проблем національної безпеки Америки на Близькому Сході, в Україні, Індо-Тихоокеанському регіоні та у всьому світі”, – йдеться у меморандумі.

Проблеми з фінансовою допомогою США для України

20 жовтня президент США Джо Байден представив до Конгресу законопроєкт на суму 106 мільярдів доларів, в якому передбачалася допомога не лише Ізраїлю, але й Україні, Тайваню та країнам Індо-Тихоокеанського регіону. З цієї суми 61,3 мільярда доларів пропонувалося виділити на Україну, а 14,3 мільярда – на Ізраїль.

Проте, 2 листопада Палата представників затвердила альтернативний законопроєкт новообраного спікера Майка Джонсона, який передбачав виділення військової допомоги на суму 17,6 мільярда доларів виключно Ізраїлю, не враховуючи Україну.

У грудні Сенат заблокував розгляд цього законопроєкту через вимоги республіканців включити до нього жорсткі заходи щодо захисту південного кордону США з Мексикою.

Після цього демократи та республіканці розпочали переговори стосовно нової угоди щодо кордону. Президент Байден заявив про готовність закрити південний кордон у разі кризи з мігрантами і закликав законодавців ухвалити відповідний законопроєкт.

У кінці січня Сенат і Конгрес узгодили текст угоди щодо кордону США з Мексикою. Проте Майк Джонсон назвав цей проєкт угоди “мертвонародженим”, що свідчить про те, що республіканська більшість у нижній палаті Конгресу може не підтримати його під час голосування.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Українці все більше беруть у борг чи варто турбуватись

Заборгованість населення України за кредитами сягнула 159 млрд грн — це на 39% більше, ніж роком раніше. Національний банк відзначає, що основна частина цієї суми — це незабезпечені позики, зокрема використання кредитних лімітів на картках. Але чи дійсно таке зростання є ознакою економічного оздоровлення? З одного боку, споживче кредитування традиційно вважається рушієм економіки. Завдяки позикам […]

Китай успішно випробував першу багаторазову ракету

Китайський ракетний стартап Space Epoch (SEPOCH) провів перше в країні випробування багаторазової ракети Yuanxingzhe-1 (XZY-1) з двигуном на рідкому кисні та метані. Запуск відбувся 29 травня з морського космодрому біля узбережжя міста Хайян у провінції Шаньдун на сході Китаю. Ракета виготовлена з нержавіючої сталі, має висоту 26,8 метра, діаметр 4,2 метра і стартову вагу 57 […]

28 загиблих в авіакатастрофі в Південній Кореї

У Південній Кореї, в аеропорту Муан, сталася трагічна авіакатастрофа: пасажирський літак, що повертався з Бангкока, з’їхав зі злітно-посадкової смуги і врізався в огорожу. Інцидент трапився в міжнародному аеропорту Муан, що розташований в провінції Південна Чолла, за 288 км від столиці Сеула. На борту літака перебувало близько 175 пасажирів і 6 членів екіпажу. Внаслідок аварії, за […]

Півроку на виживання: стратегія Трампа і майбутнє України

Відмова Дональда Трампа від публічної вимоги перемир’я на користь цинічного поєднання продовження російського наступу в Україні з порожніми перемовинами між Україною та путінською Росією ставить Україну у вкрай небезпечне становище. Трамп залишив Україну віч-на-віч з агресором, сподіваючись, що до початку 2026 року Путін або розгромить українську армію, або змусить офіс президента Зеленського і виснажене війною […]

Новий бойовик у стилі ‘Міцного горішка’

На стримінговому сервісі Netflix нещодавно вийшов фільм “Ручна поклажа” (Carry-On) режисера Жауме Кольєт-Серри, у якому головні ролі виконують Терон Еджертон та Джейсон Бейтман. Картина розповідає історію Ітана Копека, звичайного хлопця, який, мріючи про кар’єру поліцейського, опиняється в аеропорту Лос-Анджелеса, де його життя кардинально змінюється через серію нещасливих випадковостей. Отримавши нову посаду оператора рентгенівського сканера, Ітан […]

Лахор в диму: як смог загрожує здоров’ю мільйонів людей

Лахор, друге за величиною місто Пакистану з населенням близько 14 мільйонів людей, опинився у полоні густого смогу. Рівень забруднення повітря досяг рекордно високих показників, що змусило місцеву владу вжити безпрецедентних заходів – на тиждень закрити початкові школи для захисту дітей від небезпечного повітря. Протягом останніх днів моніторингові станції зафіксували значне перевищення допустимого рівня забруднення повітря. […]

Німеччина більше не хоче приймати біженців з України

Німецькі округи більше не хочуть приймати українських біженців, пише видання Die Welt. “Інтеграція всіх людей більше неможлива”, – кажуть представники окружних муніципалітетів, вимагаючи від Берліна та ЄС вжиття заходів щодо боротьби з високим рівнем міграції. Серед цих вимог – зупинка припливу біженців з України. “Деякі райони і муніципалітети охоплені легальною і нелегальною міграцією. Інтеграція всіх […]

Найкращі книги ХХІ століття за версією The New York Times

Видання The New York Times нещодавно опублікувало список зі 100 найкращих книг, написаних у ХХІ столітті. У цьому рейтингу представлені роботи багатьох видатних авторів, таких як Стівен Кінг, Джеймс Паттерсон, Елін Гільдебранд та акторка Сара Джессіка Паркер. Процес відбору Редакція NYT звернулася до 500 письменників, публіцистів, поетів, літературних критиків, перекладачів та інших експертів, щоб визначити […]