Кандидат на посаду голови Північного апеляційного господарського суду Марина Барсук: прозорість та сумніви

Марина Барсук, кандидат на посаду голови Північного апеляційного господарського суду, опинилася під прицілом громадськості та медійного співтовариства через свої зв’язки з впливовими особистостями, такими як Олег Фукс та Ігор Коломойський, а також через вражаючий автопарк та значні суми готівки, зазначені у її деклараціях.

Прикладом є декларація судді Північного апеляційного господарського суду Марини Барсук. Яка задекларувала цілу колекцію нерухомості, солідний автопарк та воістину величезну кількість готівки. Формально, звичайно, не причепишся – майно, що належить особисто Марині Барсук, і гроші не виходять за рамки її суддівської зарплати – згідно з декларацією минулого року вона заробила 2 011 609 гривень. Все інше майно та активи, внесені до декларації, належать переважно чоловікові Марині Барсук, успішному адвокату Віктору Барсуку.

Перед тим, як заглянути в декларацію, хочеться поставити просте запитання – нікого в органах юстиції не бентежить той факт, що адвокат Віктор Барсук представляє інтереси своїх клієнтів у тому самому суді, де працює суддею його дружина, Марина Барсук? Ніхто не бачить, скажімо м’яко, якогось протиріччя та конфлікту інтересів у такому сімейному підряді? Втім, як би там не було, а саме адвокат Віктор Барсук і є справжнім главою суддівсько-адвокатської сім’ї, який приносить у сімейну скарбничку левову частку тих благ, які його дружина, через посаду, яку займає, була змушена внести до декларації.

Згідно з декларацією судді Марини Барсук, її родина володіє чотирма квартирами у Києві та однією у Великій Британії – в останній проживає син Марини Анатоліївни, Привалов Тимур Артемович. Який там, мабуть, навчається на пілота чи танкіста – не може бути, щоб син українського судді ухилявся від мобілізації, правда ж?

барсук ekikeidqkiukant

Ще сім’я має машиномісце, гараж, житловий будинок і три земельні ділянки. Усі – у Києві. Згідно з декларацією, все це оцінюється у 30 117 983 гривні. Причому одну з квартир у Києві купили за 12 746 гривень. Згідно з декларацією, звісно.

Автопарк теж не підкачав – родина судді Барсук їздить на хороших автомобілях. Тільки на «Мерседесах», яких у сім’ї чотири, всі новенькі. Звичайно, сама суддя Марина Барсук собі такої розкоші дозволити не може через маленьку зарплату, тому автомобілі чужі, а їхні власники дають їй можливість ними користуватися. Отакі у нас добрі люди в країні.

барсук

Що стосується, власне, грошей, то адвокатсько-суддівська сім’я теж не бідує. Сама Марина Анатоліївна задекларувала 455 000 гривень та 44 000 доларів готівкою, ще має банківський вклад у розмірі 130 517 гривень.
барсукЧоловік, як і належить голові сім’ї, багатший – загальним підсумком у нього є 600 000 доларів, 500 000 євро, 2 000 000 гривень та 350 000 швейцарських франків. Готівкою, зрозуміло.

Ще в сім’ї була якась цікава історія з подарунками – свекор Марини Барсук, пенсіонер Микола Васильович Барсук, подарував своєму синові (тобто чоловікові судді) Віктору Миколайовичу Барсуку подарунок у негрошовій формі вартістю 20 051 060 гривень, а той, у свою чергу, передарував його своїй коханій дружині, Марині Барсук.
барсукЦікаво, звичайно, що це було і чому ніхто в НАЗК не поцікавився – звідки у пенсіонера з річною пенсією у 80 166 гривень є можливість дарувати такі подарунки.

Власне, скринька відкривається досить просто. Крім того, що адвокат Віктор Барсук більшість своїх справ веде в суді, де працює суддею його дружина, Марина Барсук, є ще причини для такого добробуту сім’ї. І вони також лежать на поверхні.

У 2021 році суддю Марину Барсук помітили на дні народження Павла Фукса, який тоді мав на розгляді кілька позовів у Північному апеляційному господарському суді. Інтереси Фукса у цьому суді представляв адвокат Віктор Барсук, у компанії з яким і з’явилася Марина Барсук на вечірці Фукса.

барсук

Це не єдиний «збіг» – за інформацією ЗМІ, Віктор Барсук входить до юридичної групи Ігоря Коломойського, значна частина справ якого розглядалася саме у Північному апеляційному господарському суді. Які приймалися щодо них рішення – зрозуміло всім. Одним із епізодів був скандал щодо Полтавського ГЗК, де Барсук діяв на користь Коломойського та російської кримінально-фінансової групи Бабакова.

Іронія полягає у тому, що паралельно із цим Марина Барсук дає інтерв’ю про «поліпшення бізнес-клімату в Україні».

барсукВтім, у публічну сферу Марина Барсук подалася недаремно – вона претендує на місце голови Північного апеляційного господарського суду, де наразі є суддею-спікером.

Чи вдасться Марині Барсук зробити кар’єрний ривок і очолити суд, в якому вона так чесно і непідкупно судить клієнтів, яких представляє адвокат Віктор Барсук? Поки що відповіді немає, але незабаром ми дізнаємося про це. Принаймні, всі передумови для такого призначення Марина Анатоліївна має. Судячи з декларації – вона людина кришталево чесна, яка живе на одну зарплату. А решта – чистої води збіг.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Президент Зеленський запровадив нові санкції проти Росії та Білорусі

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №762/2024, яким вводить санкції проти фізичних та юридичних осіб з Росії, Білорусі та окупованих територій. Список санкцій охоплює 15 фізичних осіб та 39 компаній, які, за даними української сторони, мають причетність до підтримки окупаційної політики та підриву суверенітету України. Під обмеження потрапили ключові об’єкти транспортної інфраструктури Росії, включаючи великі […]

Чому США так прагнуть контролювати Гренландію

Президента США Дональда Трампа та його адміністрацію вже давно цікавить питання контролю над Гренландією, і це не просто його примха, а стратегічно обґрунтоване рішення. У виданні The War Zone пояснили, чому цей острів є надзвичайно важливим для безпеки США, особливо в контексті військових загроз, які поступово зростають через активність Росії. Географічне розташування Гренландії є одним […]

Тисяча снарядів на добу: у Китаї показали автоматизований завод з випуску зброї

Продуктивність одного з китайських збройних заводів надзвичайно вражає – він здатен випускати майже 400 тисяч ракет на рік. Незважаючи на те, що конкретний тип ракет не було офіційно визначено, демонстраційні виступи з пуску ракет з наземних, повітряних та водяних пускових установок залишили багато питань без відповіді. Повідомлення про функціонування щоденного виробництва тисячі крилатих ракет на […]

Канада виділяє $300 млн на підтримку України

Зі зазначеної суми 200 мільйонів канадських доларів будуть спрямовані на чеську ініціативу з закупівлі та постачання великокаліберних боєприпасів для українських військових. Це дозволить Україні отримати необхідні боєприпаси для ефективної боротьби на фронті. Додаткові 50 мільйонів канадських доларів будуть використані для закупівлі боєприпасів різних калібрів, виготовлених канадською промисловістю. Це дозволить зміцнити арсенал Збройних сил України, забезпечуючи […]

Південна Корея розглядає можливість відправляти дівчаток до школи раніше для збільшення народжуваності

Урядовий аналітичний центр Південної Кореї висунув пропозицію стосовно вікової різниці у навчанні хлопчиків і дівчаток у школах. За їхніми рекомендаціями, дівчатка мали б починати навчання на рік раніше, ніж хлопчики. Згідно з аналізом, це може підвищити рівень народжуваності в країні. Зазначено, що створення такої вікової різниці між статями на стадії навчання може зробити їх привабливішими […]

Індонезія офіційно приєдналася до БРІКС

Індонезія, четверта за чисельністю населення країна світу, стала повноправним членом міжнародної організації БРІКС. Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ Бразилії, яка наразі головує в об’єднанні. Рішення про прийняття Індонезії було ухвалено лідерами БРІКС на саміті, що відбувся у серпні 2023 року в Йоганнесбурзі. Офіційне підтвердження членства відбулося після формування нового уряду Індонезії, який висловив […]

Євросоюз ставить Грузію перед вибором: європейська інтеграція або перегляд політичного курсу

Європейська комісія попередила Грузію, що подальші переговори про вступ до Європейського Союзу можуть бути призупинені, якщо країна не вдасться до суттєвих змін у внутрішньополітичному курсі. У звіті, підготовленому Єврокомісією, особливо акцентована увага на проблемах із забезпеченням демократичних виборів і відсутності прогресу в ключових реформах, найважливіших для відповідності критеріям членства в ЄС. Якщо Грузія не змінить […]

Гонконг прийняв строгий закон про національну безпеку

Парламент Гонконгу прийняв новий закон про національну безпеку, який розширює визначення зради та державної таємниці і передбачає суворіші покарання за ці порушення. Цей документ, відомий як “Стаття 23”, включає положення про державну зраду, шпигунство та новий злочин – зовнішнє втручання. Згідно з новим законом, за зраду держави, повстання та саботаж передбачено довічне ув’язнення, за шпигунство […]