Геннадій Боголюбов: про кармічний зв’язок українського мільярдера з Коломойським та американською Фемідою

Геннадій Боголюбов у відповідь на питання про “дружбу з Коломойським”, в одному із численних інтерв’ю каналу МЕНОРА, назвав свої стосунки з Ігорем Валерійовичем “дуже серйозним кармічним зв’язком”. Що не дивно, з огляду на той факт, що крім спільного бізнесу двох українських мільярдерів пов’язують санкції та загроза екстрадиції до США.

Як повідомляє видання НЕНЬКА ІНФО у власному журналістському розслідуванні, крім спільного бізнесу двох українських мільярдерів пов’язують санкції та загроза екстрадиції до США.

В той час, коли Ігор Коломойський переховується від екстрадиції в СІЗО СБУ на Аскольдовому, його давній бізнес партнер Геннадій Боголюбов подорожує Європою користуючись яхтами та літаком групи “Приват”.

В контексті можливості “вільного пересування” Боголюбова варто відзначити той факт, що ніхто крім Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова не володіють інформацією про структуру та точний розмір активів групи “Приват”. А після посадки Ігоря Валерійовича в СІЗО, єдиним хто має всі доступи та може вільно розпоряджатись активами лишається Боголюбов.

Коломойський та Боголюбов володіють величезним конгломератом, який зазвичай називають “група Приват”, хоча юридично такої групи не існує. Після націоналізації ПриватБанку у 2016 році, в складі так званої групи “Приват” залишилось крім крупних активів на кшталт заводів та ГОК, безліч анонімних офшорних компаній діяльність яких неможливо відслідкувати, а значить неможливо арештувати чи відібрати. В інтерв’ю Українській Правді від 2010 року, Ігор Коломойський сам називає їх з Боголюбовим групу компаній “Приват” фантомом.

Скріншот інтерв'ю Ігоря Коломойського для Української Правди
Скріншот інтерв’ю Ігоря Коломойського для Української Правди

А починався бізнес “Приват” в українському Дніпропетровську. Серед учасників фондового ринку існує “легенда”, що в далекі 90-ті Коломойський разом з партнерами відкрив компанію-реєстратора цінних паперів, з самими найнижчими тарифами в регіоні. Звісно більшість акціонерних товариств перейшла на обслуговування саме до нього. Через деякий час Коломойський з партнерами провели аудит усіх компаній що обслуговувались у їх реєстратора, обрали самі перспективні бізнеса, після чого рейдернули, переписавши на нового власника. Так розпочиналось сходження групи “Приват”.

Ця історія могла б так і залишитись однією з “легенд 90-тих”, якби не ряд аналогій з ПриватБанком.

ПриватБанк досить швидко став самим крупним банком України завдяки високому рівню сервісу та низьким тарифам. Користуватись послугами ПриватБанку було комфортно та вигідно, але згодом вияснилось що основні акціонери Коломойський-Боголюбов вивели з банку мільярди через кредити, що поставило банк на межу банкрутства.

Україна була вимушена приватизувати ПриватБанк, в тому числі через наполягання МВФ. Тоді говорили, що ПриватБанк занадто великий щоб збанкрутувати. Варто відзначити, що у Високому Суді Лондона до сих пір йдуть суди між уже державним ПриватБанком та екс-власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим. Рішення у справі очікується ближче до літа цього року.

Але основна проблема Геннадія Боголюбова та Ігоря Коломойського це санкційні списки та суди в США, штат Делавер. Як повідомляють інформовані джерела, ФБР занялись Коломойським-Боголюбовим після того, як у серпні 2014 року відбулося розмивання частки їх уже екс-партнера, відомого єврейського мецената Вадима Шульмана у Warren Steel Holdings LLC, що Шульман фактично підтвердив у великому інтерв’ю для Економічної Правди.

Згодом американська Феміда, не без участі Шульмана та його друзів з Atlantic Council, та з урахуванням судових слухань в штаті Делавер уже за участю державного ПриватБанку вирішили трактувати справу Коломойського-Боголюбова як фінансові злочини: відмивання коштів у США. Така позиція дозволяє не тільки конфіскувати всю нерухомість групи Приват у США, а й передбачає екстрадицію підозрюваних.

По одній із версій, популярній серед українського політикума, саме через ризик екстрадиції до США ігор Коломойський вибрав “перечекати” важкі часи в СІЗО СБУ на Аскольдовому. Тим часом Геннадій Боголюбов провів ряд зустрічей, в тому числі в інтересах Ігоря Коломойського. Зокрема, на початку серпня 2023 року Богулюбов зустрічався з Романом Абрамовичем в Ізраїлі. По одній із версій, темою зустрічі між Боголюбовим та Абрамовичем була спроба переграти ситуацію по екстрадиції Коломойського до США.

Щодо самого Геннадія Боголюбова, то “кармічні зв’язки” з Коломойським та американською Фемідою загрожують також йому та членам його родини. Зокрема, розлучення Боголюбова з його дружиною Софією багато хто вважає фіктивним, з метою захистити сім’ю від санкційного тиску та конфіскації майна.

Разом з тим, по інформації наших джерел з Офісу Президента, в непростій для Боголюбова ситуації на допомогу прийшов Андрій Єрмак разом з його Лондонськими друзями: за суму в 3 мільярди доларів США активами, Геннадій Боголюбов матиме час на вирішення непростих “кармічних” ситуацій. Своїх та партнера.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Розгляд фінансування для України можливий в Сенаті США наступного тижня

Сенат США планує розглянути двосторонню домовленість наступного тижня, що може призвести до розблокування фінансування військової допомоги для України. Про це повідомив лідер республіканців у Сенаті, Мітч Макконелл. Він виразив сподівання, що угода між партіями стосовно безпеки на південному кордоні та фінансування для України буде розглянута під час наступного тижня в Сенаті. Макконелл також заявив, що […]

Німеччина прагне повернути українських чоловіків на батьківщину

Німецькі федеральні землі застосовують непередбачені заходи, щоб змусити українських біженців, які відмовляються від військової служби, повернутися додому, повідомляє Focus. Ці дії, які раніше залишалися непоміченими, викликали значний переполох лише нещодавно. Досі їхні дії залишалися непоміченими. Переполох зчинився вперше лише минулого тижня, коли уряд Гессена заявив у відповіді на запит від АдН: “Імміграційна влада Гессена не […]

Найсильніший спалах на Сонці за останні роки: попередження та наслідки для Землян

Спалах на Сонці став найпотужнішим за останні роки, що може викликати ряд проблем для Землі та її мешканців. За даними Space.com, цей спалах є найсильнішим з вересня 2017 року, викликаючи певні наслідки для технічних систем та людського здоров’я. Такі природні явища можуть впливати на роботу систем GPS та супутникового зв’язку, а також викликати зміни в […]

Макрон та політична еліта Франції активно використовують Telegram, але це не врятувало Дурова від затримання у Парижі

Президент Франції Еммануель Макрон та вся політична еліта країни активно використовують Telegram для комунікації, але це не допомогло засновнику месенджера Павлу Дурову уникнути затримання в Парижі. Як повідомляє Politico, навіть після затримання Дурова, Макрон продовжував користуватися Telegram, що підтверджує його статус «був недавно» в месенджері. Колишній депутат парламенту Франції, у якого є номер президента, заявив […]

Айфони з неофіційно заміненими деталями можуть бути заблоковані через три дні

Компанія Apple вводить нові обмеження, які можуть поширити на мільйони користувачів iPhone по всьому світу. Згідно з новими правилами, айфони, в яких було неофіційно замінено деталі під час ремонту, можуть бути заблоковані через три дні після несанкціонованого втручання. Це викликало непокоєння як серед власників смартфонів, так і серед незалежних сервісних центрів. Як повідомляє профільний портал […]

Серед демократів відсутня єдність щодо підтримки Камали Гарріс

Реакції колишніх президентів США з Демократичної партії на кандидатуру Камали Гарріс відрізняються. На відміну від Білла Клінтона, який одразу висловився на підтримку Гарріс, Барак Обама випустив заяву, в якій вона не згадується. Ба більше, він закликав провести праймеріз Демократичної партії з обрання кандидата. «У мене є виняткова впевненість у тому, що лідери нашої партії зможуть […]

Популярність Дубаю серед росіян зменшується через санкції США

Після російського вторгнення в Україну, багаті росіяни швидко перейшли до розгляду Дубаю як головного пункту інвестування та будівництва нового життя. Проте через два роки цей тренд втрачає свою привабливість внаслідок зростання витрат та санкцій. За словами експертів у сфері фінансів, потік російських коштів до Об’єднаних Арабських Еміратів, зокрема до Дубаю, зменшується. Жоден з експертів не […]

Чим займався Данілов у РНБО і що буде робити його наступник Литвиненко

Згідно з українською конституцією, функція Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) полягає у “координації та контролі діяльності органів виконавчої влади у сфері національної безпеки та оборони України”. Ця роль часто сприймається як визначення, що надає можливість зробити будь-що, але така точка зору сумнівна. Протягом років реальні завдання та повноваження РНБО та її секретаря залежали […]