Гарвардський університет прибрав обкладинку з книжки, виготовлену із людської шкіри

Гарвардський університет вирішив прибрати палітурку з книги XIX століття, яка була виготовлена з людської шкіри, і яка зберігалася в його бібліотеці.

Ця книга під назвою “Destinées de l’Ame” (“Про долю душі”), видана у 1930-х роках, знаходилася у Хоутонській бібліотеці Гарвардського університету. У 2014 році вчені підтвердили, що обкладинка цієї книги була виготовлена зі шкіри людини.

Однак університет недавно оголосив, що вони вирішили зняти цю обкладинку з книги “у зв’язку з етичними питаннями, пов’язаними з походженням книги та її подальшою історією”.

“Destinées de l’Ame” – це твір, що розмірковує про долю душі та життя після смерті, написаний Арсеном Уссе в середині 1880-х років.

Зазначається, що саме він передав книгу своєму другові, доктору Людовіку Буланду, лікарю, який виготовив обкладинку книги зі шкіри пацієнтки. Тіло жінки, яка померла природною смертю, залишилося невикористаним.

Гарвардський університет пояснив своє рішення щодо видалення обкладинки книги таким чином: “Після докладного дослідження та обговорення зі зацікавленими сторонами бібліотеки та комітету повернення колекцій музею Гарварда, було вирішено, що людські останки, використані для обкладинки книги, більше не мають бути частиною колекцій Гарвардської бібліотеки через етичні міркування, пов’язані з походженням книги та її подальшою історією”.

У заяві також зазначено, що шукаються способи “шанобливо вирішити долю людських останків, щоб повернути гідність жінці, чию шкіру використали”.

Бібліотека також “проводить додаткові дослідження щодо біографії та походження анонімної пацієнтки”, повідомили в університеті.

“Destinées de l’Ame” була додана до колекції Гарварда у 1934 році. Книга містить анотацію, написану доктором Буландом, у якій він пояснив, що не прикрашав обкладинку орнаментом, щоб “зберегти її елегантність”.

“Я зберіг цей шматок людської шкіри, знятий зі спини жінки”, – написав він. – “Книга про людську душу повинна мати людську обкладинку”.

Десять років тому Білл Лейн, директор лабораторії мас-спектрометрії та протеоміки Гарварда, зазначив у статті на блозі Houghton Library, що “дуже малоймовірно, що матеріал обкладинки має інше походження, аніж тіло людини”.

У своїй заяві Гарвард заявив, що обробка книги не відповідала “етичним стандартам”, а розголошення таких деталей про книгу іноді супроводжувалось “сенсаційним, нездоровим і гумористичним тоном”, який був недоречним.

Університет вибачився, зазначивши, що такі дії “ще більше упокорили та понизили гідність особи, чиї останки використали для обкладинки”.

Практика виготовлення обкладинок для книг з людської шкіри, відома як антроподермічна бібліопегія, з’явилася ще у XVI столітті.

У XIX столітті було численні звіти про те, що тіла стратних злочинців передавались науці, а їхня шкіра пізніше використовувалась палітурниками.

Саймон Чаплін, який очолював бібліотеку Wellcome у 2014 році, де зберігаються книги з історії медицини, заявив BBC: “Книг такого роду немає так багато, це випадкова практика, переважно використовувалась з метою шокування, а не з практичних міркувань”.

“Загалом, це робили у XIX столітті лікарі, які мали доступ до людських тіл для анатомічних досліджень”.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Китайський Новий Рік 2024: дата, тривалість та традиції святкування

Сучасний Китай відзначає Новий Рік двічі: за світовим календарем з 31 грудня на 1 січня та за власними традиціями. Святкування Китайського Нового Року – 2024 є особливим через відсутність фіксованої дати. Кожного року жителі Китаю відзначають це свято у різні дні, залежно від молодика, який наступає після зимового сонцестояння. За григоріанським календарем це може бути […]

Віктор Орбан консолідує ультраправих у ЄС, ставлячи під загрозу єдність щодо України

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан продовжує зміцнювати свій вплив у Європейському Союзі, об’єднавши навколо себе ультраправі сили в Європарламенті. За даними видання Politico, ця нова ультраправа група може стати серйозною загрозою для єдності ЄС у ключових питаннях, зокрема щодо підтримки України в її протистоянні з Росією. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зумів створити коаліцію однодумців, які поділяють […]

Чи можуть бізнес-інтереси Пукіша загрожувати безпеці ЗСУ

Богдан Пукіш з Івано-Франківська, давній соратник Медведчука, керує компаніями, що контролюють важливі активи на українському паливному ринку. Його діяльність тісно переплітається з оборонним комплексом країни. Журналісти зацікавилися цією справою і ось що вдалося дізнатися. Віктор Медведчук, перебуваючи в Росії, продовжує контролювати свій український бізнес, особливо проекти на паливному ринку, який він контролює через підставних осіб навіть після […]

Напад на принца Саудівської Аравії: численні жертви серед королівської гвардії

У центрі Ріяду, столиці Саудівської Аравії, стався шокуючий напад на наслідного принца країни, Мухаммеда бен Салмана. Він відбувся під час його візиту до королівського палацу, коли автомобіль з вибухівкою прорвався через периметр та вибухнув у непосредній близькості до колонади палацу. Інцидент призвів до численних жертв серед королівської гвардії, проте сам принц живий і не постраждав. […]

“Принизливий” для Заходу прогноз МВФ – Росія зростатиме швидше за інші розвинені економіки світу

У 2024 році російська економіка зростатиме швидше за інші країни з розвиненою економікою, стверджує CNBC, посилаючись на оновлений прогноз Міжнародного валютного фонду. Згідно з новими даними, цього року зростання економіки Росії становитиме 3,2%, що перевищує прогнозовані темпи зростання для США (2,7%), Великої Британії (0,5%), Німеччини (0,2%) і Франції (0,7%). За словами видання, такий прогноз “принизливий” […]

Україна очікує отримання ATACMS: важливий крок у підтримці обороноздатності

Сенатор Марк Ворнер оголосив про надзвичайно важливу подію для України: передачу далекобійних ракет ATACMS. За його словами, передача цих боєприпасів мала відбутися ще пів року тому, але, оскільки цього не сталося, зараз — найкращий час для цього. Україна може отримати далекобійні ракети ATACMS уже до кінця наступного тижня, після того, як Сенат схвалить законопроєкт щодо […]

Чехія затвердила законопроект щодо подолання дефіциту ліків

Парламент Чехії прийняв поправки до законодавства, які встановлюють нові вимоги для учасників ланцюга постачання лікарських засобів з метою вирішення проблеми дефіциту медикаментів. Ключовою зміною є обов’язок фармацевтичних постачальників інформувати про перебої в постачанні та забезпечувати доставку препаратів до аптек протягом одного-двох місяців після повідомлення. Згідно із новим законом, дистриб’ютори та аптеки повинні щоденно надавати Державній […]

У Китаї студент скоїв кривавий напад на гуртожиток, вбивши 8 осіб

У місті Їсін, Китай, сталася трагедія, коли студент напав з ножем на мешканців місцевого гуртожитку, в результаті чого загинуло 8 осіб, а ще 17 отримали поранення. Інцидент стався в нічний час, коли нападник вирішив використати насильство, ймовірно, через невдалий іспит, відсутність диплома та незадоволення умовами стажування. За даними місцевої поліції, підозрюваного затримали незабаром після інциденту, […]