Ексголова ДСНС, звільнений через корупційний скандал, працює директором у підрозділі «Енергоатому» і його зарплату приховують

На сторінці у фейсбуку ексголови Державної служби надзвичайних ситуацій Сергія Крука досі вказано, що він працює в ДСНС, але це не так. ЗМІ з’ясували з кількох джерел, що звільнений через підозру в корупції Сергій Крук – директор відокремленого підрозділу «Аварійно-технічного центру» в Державному підприємстві «Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”».

І «Енергоатом» протиправно приховує скільки він платить Сергію Круку.

Про те, що Сергій Крук працює в «Енергоатомі», ми дізнались із власних джерел.

Далі знайшли інформацію на аналітичній платформі YouControl, що людина з ім’ям Сергій Іванович Крук, працює із 17 жовтня 2023 року директором відокремленого підрозділу «Аварійно-технічний центр» державного підприємства «Енергоатом».

Щоб перевірити, чи це той самий Крук – подзвонили в пресслужбу «Енергоатому», але там попросили надіслати питання на електронну пошту. Ми так і зробили, та інформації не отримали.

Журналістка набрала в приймальню «Аварійно-технічного центру» і запитала, чи працює директором їхнього підрозділу колишній голова ДСНС Сергій Крук, на що отримала підтвердження.

Ми також надіслали запит про те скільки платять новому директору «Аварійно-технічного центру». Але нам відмовилися надати цю інформацію, посилаючись на те, що це персональні дані.

Адвокат, представник Громадської організації «Платформа прав людини» Євген Воробйов каже, що така відмова – незаконна:

– Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» державні підприємства мають надавати інформацію про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага їх керівника, заступника керівника, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради.

– Більше того, згідно з Законом України «Про захист персональних даних» інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна – не належить до інформації з обмеженим доступом, – додає адвокат.

Тож ЗМІ оскаржуватиме приховування інформації про заробітну плату Сергія Крука.

Чим відомий Сергій Крук

У серпні 2022 року, за пів року від початку повномасштабного вторгнення, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, якою на той час керував рівнянин Сергій Крук, вирішила придбати за 1 мільярд 370 мільйонів гривень спеціальну техніку.

За місяць органи правопорядку відкрили кримінальне провадження, в якому фігурують Сергій Крук та деякі інші працівники ДСНС.

НАБУ та САП проводять досудове розслідування щодо корупції та зловживань службовим становищем і кажуть, що спецтехніку хотіли придбати за завищеними цінами, а різницю розподілити між держслужбовцями та підприємцями.

«Учасники організованої групи сформували комерційні пропозиції зі штучно завищеними цінами на 25-30%, чим створили умови для подальшого виведення бюджетних коштів та спричинення тяжких наслідків для держави», – йдеться в ухвалі суду з посиланням на правоохоронців.

ЗМІ у 2022 році робила досьє про Сергія Крука, який на той час виконував обов’язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Тоді ми з’ясували, що у його рідних багато нерухомості.

А найбільше відзначалась його теща – Тамара Крицко. Жінка на той час працювала директоркою сільського будинку культури і в 2021-му отримувала три тисячі гривень зарплати на місяць.

У 2016 році теща Крука замовила будівництво у котеджному масиві на Макарова-Пржевальського у Рівному. Також у неї було три квартири в обласному центрі та мільйонний капітал у будівельній фірмі.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Чому Японія втратила свою третю позицію в світовій економіці та які причини її проблем зі зростанням

На світовому економічному форумі відзначилися значні переміни. Японія неочікувано потрапила у рецесію, втративши свою позицію третьої за величиною економіки світу на користь Німеччини. За даними уряду Японії, економіка країни зменшилася на 0,4% у третьому кварталі 2023 року в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, після падіння на 3,3% протягом попередніх трьох місяців. Ці цифри виявилися […]

Що таке особисті кордони і чому вони можуть бути небезпечними

Навченість будувати особисті кордони – важливий аспект гармонії у власному житті. Саме це стає темою обговорення у психолога Олексія Сатановського. Особисті кордони, за словами фахівця, є внутрішніми межами, які визначаються особистими бажаннями, можливостями, думками та відчуттями, відділяючи наш внутрішній світ від зовнішніх впливів. Розуміння цих кордонів дозволяє сфокусуватися на власних потребах і бажаннях, створюючи комфорт […]

ЄС готується до припинення імпорту нафти з РФ

З 1 березня одна з країн Європейського Союзу планує припинити імпорт нафти з Російської Федерації. Це рішення відповідає настороженості ЄС щодо геополітичної ситуації та розслідування можливого розгляду у Європейському Союзі можливості санкцій проти Росії у зв’язку з її діями в Україні та інших регіонах. У Європейському Союзі у 2024 році стане менше російської нафти. Так, […]

Небезпека переговорів між Трампом та Путіним без України та Європи

Трамп не просто відновив діалог із Росією, але й фактично підважив принцип “нічого про Україну без України”. Це стає небезпечним, адже без участі України та Європи США і Росія можуть визначити вигідну для Москви рамку для переговорів, яку потім нав’язують Україні та Європі. В ідеалі, українські та європейські лідери повинні спільно розробити платформу для переговорів, […]

Україна планує відновити авіасполучення до січня 2025

До кінця січня 2025 року Україна планує відновити комерційні авіаперельоти в одному зі своїх міжнародних аеропортів. Про це повідомив Кріспін Еллісон, старший партнер міжнародної консалтингової компанії Marsh McLennan, під час Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ). Експерт прогнозує, що це може стати можливим для аеропортів Львова або Борисполя. Еллісон зазначив, що попит на авіарейси в Україну […]

Чеські депутати проти візиту до країни 3-ої штурмової бригади ЗСУ

У Європейському Союзі знову виникли суперечки навколо українських військових підрозділів. Ліві сили, зокрема представники компартії Чехії та Моравії, продовжують звинувачувати 3-тю штурмову бригаду Збройних сил України (ЗСУ) у «неонацизмі». Це питання викликало неабияке обурення в чеському політичному середовищі, зокрема в Європарламенті. Проти приїзду представників бригади до Праги виступила чеська депутатка Європарламенту від компартії Чехії та […]

Оборонна промисловість України стала ключовим фактором економічного зростання в умовах війни

У 2024 році третина зростання українського валового внутрішнього продукту (ВВП) була забезпечена оборонно-промисловим комплексом країни. Про це повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час брифінгу “Українська зброя 2024”, передає LIGA.net. За словами Сметаніна, в 2024 році українські виробники виготовили озброєння та техніку на загальну суму $9 млрд. Це втричі більше, ніж у 2023 […]

Вілла на Багамах, яхта і величезні статки: правда про найбагатшого у світі собаку

На Багамах розташована вілла, поруч стоять яхта і величезні багатства, але за цими лукавими прикрасами прихована темна таємниця — це історія про Гюнтера VI, визнаного найбагатшим собакою у світі. Повідомлення про Гюнтера VI вже було поширено понад двадцять років тому. За прес-релізами, цей надзвичайно заможний собака був утримуваний заможною і самотньою німецькою графинею Карлоттою Лібенштайн, […]