У квітні 2025 року світові ціни на вершкове масло зросли до історичного максимуму, збільшившись на 2,9% порівняно з попереднім місяцем. Про це йдеться у звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Зростання цін було зумовлене насамперед підвищенням вартості на європейських ринках. Експерти пояснюють це скороченням запасів продукту та зростанням попиту на молочний жир, незважаючи на те, що зараз триває сезон підвищеного виробництва молока.
Загальний індекс продовольчих цін ФАО у квітні становив у середньому 128,3 пункта, що на 1,0% вище за березневий показник. Найбільше подорожчали зернові, молочні продукти та м’ясо. Натомість цукор і рослинні олії дещо подешевшали.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року, загальний продовольчий індекс виріс на 7,6%. Однак він усе ще залишається на 19,9% нижчим за рекордний рівень, зафіксований у березні 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У структурі індексу:
-
Зернові: ціни зросли на 1,2%, але все ще на 0,5% нижчі за рівень минулого року.
-
Рослинні олії: індекс знизився на 2,3%, головним чином через падіння цін на пальмову олію, яке компенсувало подорожчання соєвої та ріпакової.
-
Соняшникова олія: залишилася стабільною, хоча і значно вищою за минулорічний рівень через скорочення поставок з Чорноморського регіону.
ФАО зазначає, що ціни на пальмову олію знизилися після відновлення експорту з Південно-Східної Азії. Тим часом, світовий попит на соєву та ріпакову олії залишається високим, а пропозиція — обмеженою наприкінці сезону 2024/25.