Чому Трамп не відмовиться від підтримки України: аналіз можливих сценаріїв

Згідно з доповіддю американського видання Wall Street Journal, якщо Дональд Трамп знову обійме посаду президента США, ймовірно, він не повністю відмовиться від підтримки України, а навіть може здійснити ескалацію. Зараз Трамп часто висловлює думку, що Україна є обтяженням для Сполучених Штатів і висловлює бажання завершити конфлікт українсько-російський, обіцяючи зробити це за 24 години. За словами політика, це можливо, зокрема, за умови припинення фінансової та військової підтримки Києву. Крім того, Трамп публічно висловлював своє захоплення Володимиром Путіним і відносився зневажливо до Європейського Союзу. Це створює багато неспокою серед тих, хто побоюється, що в разі знову обрання Трамп буде ігнорувати дії Росії чи навіть активно допомагатиме їй.

“Проте, це буде складний крок для Трампа,” – вважає професор історії з Католицького університету Майкл Кіммейдж, який працював у Держдепартаменті США з питань Росії та України з 2014 по 2016 рік.

За його словами, існують підстави вважати, що Трампова риторика стосовно України – це скоріше політичні заяви, аніж стратегічний план дій.

Професор пропонує пригадати передвиборчу кампанію Трампа 2016 року та порівняти її з його фактичними діями у відношенні до Росії та України.

Більшу частину того, що було висловлено під час передвиборчих змагань, він не втілив на посаді президента.

Фактично, з 2017 по 2021 роки, Трамп не здався перед Росією та не визнав анексію Криму. Більше того, він надав Україні смертельну військову допомогу, включаючи протитанкові ракети Javelin.

Також, на думку Майкла Кіммейджа, якби Трамп дійсно бажав відмовитись від підтримки України, йому довелося б протистояти своїй власній партії, яка не завжди підтримує його політику.

Хоча, за словами професора, Трамп зміг вплинути на зовнішню політику Республіканської партії за останні вісім років, республіканці часто висловлювали сумніви щодо його підходу до Росії та України.

“У 2017 році Конгрес, очолюваний Республіканською партією, ввів санкції проти Росії, які Білий дім не підтримував,” – зауважує Кіммейдж. – “І навіть сьогодні серед республіканських законодавців та виборців залишаються значні проукраїнські настрої”.

Експерт вважає, що Трамп дуже уважно стежить за динамікою у своїй партії, а також усвідомлює, наскільки виведення військ з Афганістану вразило популярність Байдена.

“До початку 2025 року Україна, а разом з нею і США, можуть зіткнутися з поразкою у першій великій війні в Європі з 1945 року,” – підкреслює Кіммейдж.

Це, на його думку, стане серйозним ударом по репутації США і може змусити Трампа зіткнутися зі своїм основним політичним й життєвим страхом: провалом.

Отже, в разі перемоги на виборах Трамп може обрати один з двох сценаріїв: конфлікт просто продовжиться, як і раніше, або США ще глибше погрузнуться в нього.

За першим сценарієм, як зазначає Wall Street Journal, Трамп, уникаючи ризику поразки, може продовжити політику адміністрації Байдена стосовно України. Це означатиме відмову від тиску на Київ у справі переговорів та продовження надання різних видів військової допомоги. Щодо відносин із Європейським континентом, згідно з виданням, вони можуть залишитися напруженими, як і під час першого терміну Трампа. Проте, Трамп, більш схильний до співпраці з Східною Європою, обрав Варшаву для свого першого виступу в Європі як президент. Тому у 2025 році, ворожнеча зі стриманою до ризику Німеччиною може привести Трампа до зближення з антиросійською Польщею.

Другий сценарій передбачає ескалацію. Реагуючи на обстановку на полі бою, Трамп може змінити американську стратегію та почати надавати Україні зброю, яку адміністрація Байдена утримувала. Він навіть може дозволити Києву використовувати цю зброю на російській території, що наразі заборонено. Щодо ядерної сфери, Трамп може діяти менш обережно, ніж його попередники, вважає Майкл Кіммейдж, щоб покращити свої переговорні позиції та блефувати.

Проте, є й інша сторона медалі: Трамп може збиратися до ескалації, хоча й не прагнучи її. “Його анархічний стиль комунікації створює ризики, він ріже власну гілку, часто через соціальні мережі. Не здатний виконати обіцянку завершити війну за 24 години, Трамп може підняти ставки, а Путін може відповісти таким же чином”, – зауважує Кіммейдж.

На думку Кіммейджа, вибір, перед яким стоять американські виборці, не полягає в підтримці чи непідтримці України. Це скоріше вибір між двома різними формами підтримки. Перший – передбачуваний і прогнозований. А другий – ситуативний, а отже, такий, що може призвести до ескалації.

Поділитися:

АКТУАЛЬНО

ЦІКАВЕ ЗА ТЕМОЮ
У ФОКУСІ

Створюється новий орган в ЄС для протидії відмиванню грошей

Європейська Рада та Європарламент досягли попередньої угоди щодо створення нового органу в Європі для протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму (AMLA), повідомляє Рада ЄС. AMLA буде мати прямі та опосередковані наглядові повноваження над особами з високим ризиком у фінансовому секторі. З урахуванням транскордонного характеру фінансових злочинів, новий орган сприятиме ефективній боротьбі з відмиванням коштів та […]

Україна планує другий Саміт миру до кінця року, можливе місце проведення – Саудівська Аравія

Україна планує провести другий Саміт миру до кінця року, можливо, в Саудівській Аравії. Президент Володимир Зеленський, повернувшись з першого саміту у Швейцарії, заявив про важливість продовження ініціативи без затримок. Він наголосив на першому кроці до досягнення миру. Андрій Єрмак, голова Офісу президента, який відповідав за організацію першого саміту, готується до нових викликів у підготовці до […]

7 причин спробувати каву з куркумою вже сьогодні

Кава давно стала невіддільною частиною ранкового ритуалу для багатьох людей. Але чи знали ви, що поєднання кави з куркумою може не лише додати нового смаку вашому напою, а й значно покращити ваше здоров’я? Цей простий, але ефективний рецепт об’єднує властивості двох суперпродуктів, перетворюючи звичайну чашку кави на потужний інструмент підтримки організму. Куркума, завдяки активній речовині […]

Пентагон оприлюднив вміст військового пакету допомоги для України на суму $200 мільйонів

Міністерство оборони США розкрило деталі свіжого пакету військової допомоги для України на суму $200 мільйонів. У новому наборі військової підтримки містяться наступні складові: Ракети ППО АІМ-9М. Компоненти системи ППО. Додаткові боєприпаси для системи HIMARS. Артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм. Високошвидкісні протирадіаційні ракети HARMs. Ракети TOW. Протитанкові системи Javelin і AT-4. Понад 4 […]

У конгресі США “мінне поле” через Україну

Після кількох місяців затримки спікер палати представників конгресу США Майк Джонсон готовий офіційно вступити в небезпечні дебати з приводу допомоги Україні. Це “вибухонебезпечна тема”, в якій ставки високі не тільки для Києва, а й для самого законодавця, пише The Hill. За даними видання, Джонсон збирається вступити на “законодавче мінне поле” і винести питання про іноземну […]

NASA та Індія планують запускати кліматичний супутник у 2024 році

Співпраця між американським космічним агентством NASA та Індійською організацією космічних досліджень (ISRO) виявилася вперше у розробці обладнання для нової місії спостереження за Землею. Робота над супутником NASA-ISRO з радаром із синтезованою апертурою (NISAR) наближається до завершення. NISAR, який планується запустити у 2024 році, постійно проводитиме сканування поверхні Землі за допомогою радару, а його головною метою […]

Французька влада рекомендує урядовцям перейти на месенджер Olvid та видалити інші

Уряд Елізабет Борн затвердив використання французького додатка Olvid для обміну миттєвими повідомленнями та вислав директиву, згідно з якою всі міністри та їхні співробітники повинні користуватися лише цим додатком, відмовившись від інших месенджерів. Міністри та члени кабінету мають до 8 грудня перейти на Olvid. Заснований паризьким стартапом у 2019 році, Olvid вирізняється високим рівнем безпеки, відмовившись […]

Німеччина попереджає про можливий наступ РФ на НАТО

Генеральний інспектор збройних сил Німеччини, Карстен Бройєр, у своїй недавній заяві підкреслив серйозність загрози, яку становить Російська Федерація для Європейського союзу та його партнерів у НАТО. За його словами, у найближчі п’ять років збройні сили РФ будуть настільки оснащені матеріалами та особовим складом, що можуть здійснити наступ на територію НАТО. За п’ять-вісім років збройні сили […]